4 maart 2025 - 17:10 - Marokko
Een patiënt van het psychiatrisch ziekenhuis Ar-Razi in Tanger is veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf voor de moord op een leraar die in dezelfde instelling werd behandeld. De rechtbank achtte de man schuldig aan moord met voorbedachten rade.
Tijdens de rechtszaak hoorde de rechter getuigenissen van medisch personeel en een bewaker over het incident. Het slachtoffer, een leraar met psychische problemen, werd aangevallen in de instelling en overleed later aan zijn verwondingen in het Mohammed V ziekenhuis. Getuigen wezen de verdachte, bekend als "Mounim", aan als de dader.
Lees ook: Onderzoek naar reeks verdachte zelfmoorden in psychiatrisch ziekenhuis Tanger
Mounim ontkende de beschuldigingen en beweerde zelf slachtoffer te zijn. De zaak riep vragen op over de mentale toestand van de verdachte ten tijde van de daad. Er werd gesuggereerd dat hij in een abnormale staat verkeerde, maar Mounim hield vol dat hij was aangevallen.
Lees ook: Marokko: collectieve ontsnapping uit psychiatrisch ziekenhuis
De moeder van de verdachte heeft de autoriteiten opgeroepen het onderzoek te heropenen. Ze uitte kritiek op de gang van zaken in het ziekenhuis en vroeg of het personeel genoeg had gedaan om het incident te voorkomen. Ze pleitte voor strengere veiligheidsmaatregelen in de instelling om patiënten te beschermen.
Grootschalige douane-inval in juwelierszaken Youssoufia
Vlucht Ouarzazate-Londen: passagier slaat alarm door groot gat in vleugel
Jonge voetballer overlijdt tijdens Ramadan-toernooi in Tanger
15 jaar cel voor moord in psychiatrische instelling Tanger
Marokko boven België: woede om Chemsdine Talbi’s keuze
Parkeerchaos in Marokko: parlement eist actie
Grootschalige douane-inval in juwelierszaken Youssoufia
Vlucht Ouarzazate-Londen: passagier slaat alarm door groot gat in vleugel
Jonge voetballer overlijdt tijdens Ramadan-toernooi in Tanger
15 jaar cel voor moord in psychiatrische instelling Tanger
Parkeerchaos in Marokko: parlement eist actie
Ramadan in Marokko: een kijkje in Marrakech
Ramadan en hygiëne: douchen, tanden poetsen, wat mag?
Marokko: massale Ramadan-boycot