11 maart 2015 - 23:16 - Marokko
De Marokkaanse F16 straaljagers hebben de luchtaanvallen hervat tegen doelen van de terreurorganisatie Islamitische Staat. Marokko had de aanvallen gestaakt na de moord op de Jordaanse piloot Moaz Al Kassasbeh.
Marokkaanse minister Salaheddine Mezouar van Buitenlandse Zaken heeft de hervatting van de aanvallen zelf aangekondigd tijdens een persconferentie in het bijzijn van zijn Franse ambtsgenoot Laurent Fabius.
De Marokkaanse gevechtsvliegtuigen voeren de aanvallen uit onder het bevel van de Verenigde Arabische Emiraten, waar de toestellen gestationeerd zijn.
In november vorig jaar onthulde The New York Times dat Marokko deelnam aan de internationale coalitie tegen Daesh. Volgens de krant had Marokko na lange onderhandelingen met de Verenigde Staten ingestemd om zijn straaljagers in te zetten.
Maandblad Air Forces Monthly schreef kortgeleden dat de Marokkaanse toestellen tussen december en januari, een twintigtal luchtaanvallen hadden uitgevoerd tegen IS in Syrië.
Infrastructuur Tanger faalt: wegen vol scheuren
Extra kosten dreigen voor Ryanair-reizigers in Marokko
Heldhaftige Khalid (12) redt meisje uit sloot in Nederland
Zo ziet de nieuwe HSL Kenitra-Marrakech eruit (video)
Wilde bebouwing wint terrein in Casablanca
Hakim Ziyech niet opgeroepen, Walid Regragui zegt waarom
Infrastructuur Tanger faalt: wegen vol scheuren
Extra kosten dreigen voor Ryanair-reizigers in Marokko
Zo ziet de nieuwe HSL Kenitra-Marrakech eruit (video)
Wilde bebouwing wint terrein in Casablanca
Diefstallen tijdens de Ramadan: Marokkanen verontwaardigd
Grote energiedeal: Marokko en Israël aan de slag bij Canarische Eilanden
Bewoners Rabat: "Intimidatie en druk bij ontruiming panden"
Marokkaanse TikTokster onder vuur na sohour-video