Zoeken

Marokkanen omarmen cryptomunt

14 februari 2025 - 08:00 - Economie

©

Ondanks een onzeker regelgeving kent Marokko een explosieve groei in de adoptie van cryptomunten. Uit een recente studie van HelloSafe blijkt dat het aantal Marokkanen dat zich bezighoudt met de handel in cryptomunten de afgelopen vijf jaar met 60% is gestegen.

In 2019 verklaarde ongeveer 10% van de Marokkanen cryptomunten te bezitten. Vijf jaar later is dit cijfer gestegen tot 16%, wat neerkomt op bijna 2,5 miljoen nieuwe investeerders in het koninkrijk. Op Afrikaans niveau past Marokko in een regionale trend waarin de acceptatie van cryptomunten versnelt, hoewel deze lager blijft dan in Nigeria (+67,86%) of Egypte (+137,5%).

Lees ook: Cryptomuntenroof: Marokko helpt bij arrestatie hacker

Deze opkomst is te verklaren door verschillende factoren. Allereerst trekt de democratisering van handelsplatformen, die een gemakkelijke toegang tot deze digitale activa bieden, een steeds breder publiek aan. Daarnaast worden cryptomunten gezien als een toevluchtsoord tegen economische en monetaire instabiliteit, met name in een context van onzekerheid over de wereldwijde inflatie.

Ondanks deze opkomst blijft de Marokkaanse wetgeving vijandig tegenover cryptomunten. Sinds 2017 verbieden Bank Al-Maghrib en de Marokkaanse Autoriteit voor de Kapitaalmarkt het gebruik van cryptomunten vanwege hun volatiliteit en hun potentiële gebruik bij illegale activiteiten. Dit verbod lijkt de Marokkanen echter niet af te schrikken, die de beperkingen omzeilen door gebruik te maken van internationale platforms en onderhandse transacties.

Lees ook: Marokko jaagt op Bitcoin-influencers

Tegelijkertijd onderzoekt de Marokkaanse toezichthouder de mogelijkheid om een soepeler wettelijk kader in te voeren. Bank Al-Maghrib kondigde in 2023 aan te werken aan een regelgeving voor cryptomunten die is geïnspireerd op Europese en Aziatische modellen. Het doel is om deze transacties te reguleren zonder de innovatie te verstikken.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team