Zoeken

Marokko arresteert Issam Lahrach, "baas der bazen" van de drugshandel

16 maart 2025 - 16:20 - Marokko

©

Issam Lahrach, de "baas der bazen" van de drugshandel in het Franse Nantes, is in Marokko gearresteerd in het kader van een gerechtelijk onderzoek naar een ontvoering en gijzeling. De Frans Marokkaanse rapper Maes wordt in dezelfde zaak verdacht en werd eerder in Casablanca gearresteerd.

Issam Lahrach, bijgenaamd "la Plume", is niet langer vrij. De Franse onderzoeksdiensten vermoeden dat hij een de grootste drugsbaas is in Nantes. Hij is door de Marokkaanse autoriteiten gearresteerd in het kader van een onderzoek naar een ontvoering en gijzeling, meldt Le Parisien. Volgens een gerechtelijke bron wordt dit dossier samen met enkele van zijn naasten behandeld door de Marokkaanse justitie. Ook de rapper Maes, die in deze zaak wordt genoemd, werd gearresteerd in Casablanca. Hij had Dubai verlaten, waar hij zich al meer dan twee jaar had gevestigd, om naar Marokko te gaan, net voor het bezoek van Gérald Darmanin, de Franse minister van Justitie, aan de Verenigde Arabische Emiraten, meldde Le Nouvel Obs op 22 januari. Tegen de rapper was een internationaal arrestatiebevel uitgevaardigd.

Lees ook: Mega drugsvangst in Europa, Marokkaanse drugsbaas opgepakt

Naast het feit dat zijn naam regelmatig opduikt in dossiers over afrekeningen en drugs in Frankijk, wordt Lahrach ook onderzocht voor "georganiseerde bende-invoer van verdovende middelen", na de inbeslagname in mei 2022 van 360 kg cocaïne in een container in Montoir-de-Bretagne en de arrestatie eind 2023 van een 22-jarige vrouw op de luchthaven van Orly, met een koffer vol witte poeder, aldus het parket van Rennes, dat preciseert dat hij "niet langer in beschuldiging is gesteld" in een Jirs-dossier. Hij wordt ervan verdacht de gemene deler in deze twee zaken te zijn. In 2019 had "la Plume" geprofiteerd van een sepot na een reeks schietpartijen die in Nantes waren uitgebroken.

Lees ook: Beruchte drugsbaas gearresteerd in Marokko

Na zijn arrestatie zou Frankrijk kunnen verzoeken om zijn uitlevering. Maar aangezien hij Marokkaan is, zal hij nooit worden uitgeleverd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team