7 juni 2016 - 19:43 - Marokko
Tussen 2011 en 2015 heeft Marokko voor 632 miljoen euro aan Franse wapens gekocht. Het koninkrijk is daarmee de grootste Noord-Afrikaanse klant van de Franse wapenindustrie.
Deze cijfers werden enkele dagen geleden door het Franse ministerie van defensie onthuld. De afdeling stelt dat de « kwaliteit van Frans legermateriaal een sleutelrol speelt » in het succes van de lokale wapenindustrie.
Enkele in 2015 verkocht Frankrijk voor 16,9 miljard euro aan wapens in de wereld. Dat is twee keer zoveel als in 2014 (8,2 miljard). Deze stijging is onder meer te danken aan het besluit van Qatar en Egypte om elk 24 Rafale straaljagers te kopen.
Op Arabisch niveau is Marokko de vierde (8e wereldwijd) klant van Frankrijk na Qatar, Egypte en Saoedi-Arabië.
Verdenking van overspel leidt tot drama in Marokko
Ryanair schrapt opnieuw vlucht naar Marokko
Wegen Noord-Marokko zwaar beschadigd door regen
Olijfolie: belasting van Trump baart Spanje zorgen, Marokko profiteert
Hakimi, Bounou, Ziyech of nog Díaz: "Invloedrijke marketingiconen!"
Marokko-Algerije: vrees voor oncontroleerbare militaire escalatie
Verdenking van overspel leidt tot drama in Marokko
Wegen Noord-Marokko zwaar beschadigd door regen
Marokko-Algerije: vrees voor oncontroleerbare militaire escalatie
Marokko overweegt visumplicht voor Europeanen
Infrastructuur Tanger faalt: wegen vol scheuren
Extra kosten dreigen voor Ryanair-reizigers in Marokko
Zo ziet de nieuwe HSL Kenitra-Marrakech eruit (video)
Wilde bebouwing wint terrein in Casablanca