20 februari 2025 - 19:40 - Wereld
Het bedrijf CanaLink is begonnen met de aanleg van onderzeese kabels die de eilanden Gran Canaria, Lanzarote en Fuerteventura met elkaar moet verbinden. Deze verbinding zal de telecommunicatie-infrastructuur van de Spaanse archipel ondersteunen.
De zogenaamde Orient Island Ring zal 553 kilometer lang zijn en bestaan uit een hoofdverbinding tussen Gran Canaria en aftakkingen naar Fuerteventura en Lanzarote. Een secundaire verbinding zorgt voor redundantie tussen deze laatste twee eilanden.
Lees ook: Marokko krijgt beter internet door onderzeese kabel "Medusa"
Volgens Zakariaa Edouieb, hoofd internationale ontwikkeling bij CanaLink, zal de infrastructuur zeven landingspunten hebben. De kabel is ontworpen als een niet-herhaald systeem en zal acht vezelparen bevatten met een transmissiecapaciteit van 308 terabit per seconde.
Edouieb benadrukte dat deze nieuwe infrastructuur in de toekomst mogelijk kan worden uitgebreid naar Marokko. Het project vertegenwoordigt een investering van 34 miljoen euro, waarvan 23 miljoen is toegekend door de Europese Unie. De werkzaamheden zijn al begonnen en zullen naar verwachting in het eerste kwartaal van 2028 worden afgerond.
Lees ook: Onderzeese kabel met Marokko: Verenigd Koninkrijk uitgesloten?
CanaLink, opgericht in 2011, is een joint venture van IT3 en IslaLink, die eerder de kabel aanlegden die Tenerife verbindt met het Spaanse vasteland en Asilah in Marokko.
Marokko dumpt Franse wapens voor Israëlische
Marokko laat Oeigoer-activist Yidiresi Aishan gaan
Algerijnse dadels vliegen over de toonbank in Marokko
Marrakech geeft Djemaa El Fna make-over
Marokkaan aangevallen, Turkse vriendin verkracht in Roemenië
Jonathan Harroch veroordeeld, de val van een topman
Marokkaan aangevallen, Turkse vriendin verkracht in Roemenië
CIA onthult Algerijnse ambities in Sahara
Marokkaan doodgeduwd door neven in Istanbul
Nieuwe internetkabel: Canarische eilanden springplank naar Marokko
Marokkaan komt om bij achtervolging Guardia Civil
Belgische motorcrosser Walter Roelants verlamd na ongeluk in Marokko
Hakim (12) slachtoffer choking game op school
Algerije stuurt Marokkaanse gevangenen terug naar huis