14 juni 2024 - 10:30 - Marokko
De sluiting van de directe luchtverbinding tussen Frankfurt Airport en Al Aroui Airport in Nador veroorzaakt problemen voor Marokkaanse uit Nador die in Duitsland wonen.
Dat stelt parlementslid Mohammadi Touhtouh van de RNI-partij in een schriftelijke vraag aan minister van Transport Mohamed Abdeljalil.
Lees ook: Bewoners Al Hoceima en Nador boos: geen vluchten van Ryanair
Touhtouh benadrukt het belang van de directe verbinding voor de Nadorse gemeenschap in Duitsland, met name die in de regio Frankfurt. Volgens hem zijn er veel Marokkanen uit Nador en omgeving woonachtig in Frankfurt.
De opschorting van de directe vlucht dwingt hen om te vliegen via andere luchthavens, die vaak aanzienlijk verder weg zijn van hun woonplaats. Dit brengt extra kosten en reistijd met zich mee.
Lees ook: Marokkaanse autoriteiten ontruimen strand in Nador (video)
Mohammadi Touhtouh vraagt de minister om concrete stappen te ondernemen om de directe luchtverbinding tussen Frankfurt en Nador te heropenen. Hij wil weten welke maatregelen het ministerie van Transport overweegt om dit te realiseren.
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Vervloeking achtervolgt Sofiane Boufal
Informele sector in Marokko groeit, overheidsbeleid faalt
Ook Easyjet schrapt vlucht naar Marokko
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Informele sector in Marokko groeit, overheidsbeleid faalt
Ook Easyjet schrapt vlucht naar Marokko
Parkeermaffia blijft toeslaan in Marrakech
Politie Imzouren stopt inbraak in geldtransferagentschap
Zeldzame Afrikaanse goudwolf gespot in Al Hoceima
Illegale trip met pleziervaartuig eindigt in arrestatie voor kust Marokko