19 oktober 2021 - 20:30 - Marokko
Brahim Ghali, leider van de Polisario, heeft tijdens een conferentie in de kampen van Tindouf, verklaard dat zijn beweging de aanvallen tegen Marokko zal voortzetten.
"Marokko weigert te erkennen dat er oorlog is. Het is aan hen om dit te beslissen. Wat ik weet is dat het Sahrawi-leger een dagelijkse oorlog voort tegen Marokkaanse bases," verklaarde Ghali, volgens wie de vijandigheden pas zullen stoppen wanneer een referendum over zelfbeschikking in de Sahara wordt georganiseerd.
Lees ook: Nieuwe aanval van Polisario tegen Marokko in Sahara
De verklaringen van de Polisario-leider komen enkele dagen voor de VN-veiligheidsraad dat op 28 oktober gepland staat en zal worden gewijd aan het conflict over de Sahara. Africanews oordeelt dat Ghali met zijn verklaringen de veiligheidsraad onder druk wil zetten zodat het zijn verantwoordelijkheden neemt.
Eerder deze week stelde de Polisario een basis van het Marokkaans leger in de regio van Mahbes, niet ver van de grens tussen Algerije, Marokko en Mauritanië te hebben aangevallen. Marokko zou de aanval met mortiergranaten hebben afgeweerd.
Lees ook: VN houdt Polisario verantwoordelijk voor spanningen in Guerguerat
Dertig jaar na de ondertekening in 1991 van het staakt-het-vuren-akkoord tussen Marokko en de Polisario, ervaren de Verenigde Naties nog steeds moeilijkheden om een definitieve oplossing voor het conflict in de Sahara te vinden.
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko
Spaanse international met gezin in Marrakech gespot (foto’s)
Eid-aankondiging door Marokkaanse imam zorgt voor verwarring in Canada
Marokko verplettert Oeganda in doelpuntenfestival
Akinci gevechtsdrones eindelijk in Marokko aangekomen
Omstreden sjeik Fizazi bij zwaar verkeersongeval betrokken in Marokko
Spaanse international met gezin in Marrakech gespot (foto’s)
Akinci gevechtsdrones eindelijk in Marokko aangekomen
Omstreden sjeik Fizazi bij zwaar verkeersongeval betrokken in Marokko
Haaien gespot bij stranden Nador
Vermiste schoolmeisjes Lina en Aya teruggevonden in Nador
Abdelkader Belliraj vrijgelaten na gratie Koning Mohammed VI
Tanger in top 10 beste reisbestemmingen ter wereld
Marokko zet drie Spanjaarden uit