21 december 2022 - 07:00 - Wereld
Qatar waardeert de Marokkaanse expertise op het gebied van cyberbeveiliging en het beheer van de veiligheid van een groot sportevenement. Marokko deelde knowhow voor de organisatie van het WK 2022, met betrekking tot bijvoorbeeld de bewaking van de locaties, het beheer van mega-bijeenkomsten en de beveiliging van informatiesystemen.
Abdellatif Hammouchi, directeur-generaal van de Nationale veiligheidsdienst (DGSN), stuurde in oktober een delegatie van commissarissen en ervaren officieren naar Qatar, om het team te ondersteunen dat in Qatar verantwoordelijk was voor de veiligheid van de stadions.
Lees ook: Qatarese veiligheidsexperts in Marokko voor opleiding
De inzet van de Marokkaanse competenties in Qatar maakt deel uit van een samenwerkingsovereenkomst tussen het gastland en Marokko. Aan het einde van de missie prees de Qatarese leiding van het centrum voor internationale politiesamenwerking, het professionalisme en de expertise van de Marokkaanse veiligheidsdelegatie, bericht Al Ahdath Al Maghribia. De instelling is Marokko enorm dankbaar.
Lees ook: WK-2022: Marokko stuurt cyberbeveiligingsexperts naar Qatar
Ook de vertegenwoordigers van de Marokkaanse veiligheidsdelegatie zijn trots op hun deelname aan de beveiliging van het WK. Ze prijzen eveneens de goede samenwerking tussen Marokko en Qatar.
Unieke archeologische vondst gestolen in Marokko
Elektrische revolutie: Zeekr lanceert premium modellen in Marokko
Dankbetuigingen uit Algerije na warm welkom in Berkane
Docent dood gevonden in huis in Nador
Rechtbank straft Marokkaanse rapper ElGrandeToto
20 jaar cel voor moordlustige ex-werknemer in Al Hoceima
Nigeria wil 10 miljard dollar investeren met hulp Marokko
EasyJet pakt uit met nieuwe Marokko-vlucht
Koeweit trekt nationaliteit Marokkanen in
Trump-beleid bedreigt Marokkaanse studenten
Canadese droom wordt nachtmerrie voor Marokkaanse gezinnen
Marokkaanse tiener verpletterd in Italiaanse houtzagerij
Donald Trump klaar om Amerikaanse troepen naar Marokko te verplaatsen
"Evacuatie Marokkanen Gaza opgeschort door militaire operaties"