19 januari 2013 - 14:40 - Marokko
Humanitaire hulp aan de bevolking in afgelegen gebieden in Marokko, verontrust de regering. Bij de Binnenlandse Zaken vreest men een instrumentalisatie van deze hulp door islamitische groeperingen.
Mohand Laenser’s afdeling vreest dat islamistische bewegingen zoals Al Adl Wal Ihssane of stromen van de Salafia Jihadia, vooral hulp sturen om de sympathie te wekken.
Autoriteiten van afgelegen zones zoals Anfgou, moeten daarom de Binnenlandse zaken op de hoogte houden van alles wat ze krijgen volgens Al Khabar.
Bewoners van onbereikbare zones in sneeuwperiodes, krijgen voornamelijk olie, bloem, suiker, dekens, kleding en hout voor verwarming.
In Anfgou werd Moha, papa van een 4-jarig jongetje, vorig weekend begraven. De man overleed aan gebrek aan zorg na kou te hebben gevat. Ginder is alle hulp dan ook meer dan welkom.
Is de bezorgdheid van de Marokkaanse regering gerechtvaardigd?
Fransman al jaar vermist in Marokko, mysterie blijft
Achraf Hakimi: "Ik zit in een speciale periode"
Vier doden bij drone-aanval Marokko in Sahara
Deel historische Ksar el Bahr in Safi ingestort
Air Arabia opent nieuwe route vanuit Nador
Drone SpyX: het nieuwe precisiewapen van Marokko
Fransman al jaar vermist in Marokko, mysterie blijft
Vier doden bij drone-aanval Marokko in Sahara
Deel historische Ksar el Bahr in Safi ingestort
Air Arabia opent nieuwe route vanuit Nador
Drone SpyX: het nieuwe precisiewapen van Marokko
Marrakech rekent af met witwassen door Marokkaanse expats
Marokko schakelt vannacht over naar zomertijd
Casablanca: verdachten verkrachting Franse advocate vrijgelaten