8 maart 2025 - 18:50 - Wereld
Algerije heeft zijn ongenoegen geuit over de geplande militaire oefeningen tussen Frankrijk en Marokko. Deze oefeningen, genaamd "Chergui 2025", staan gepland voor september en zullen plaatsvinden in de buurt van de Algerijns-Marokkaanse grens, meer bepaald in Errachidia.
De Algerijnse regering heeft de Franse ambassadeur in Algerije, Stéphane Romatet, op de hoogte gesteld van haar bezwaren. Tijdens een ontmoeting op 6 maart heeft Lounès Magramane, secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken, de Franse diplomaat gewaarschuwd voor de "ernst" van de geplande militaire manoeuvres. Volgens een verklaring van het Algerijnse ministerie van Buitenlandse Zaken wordt de oefening beschouwd als een "daad van provocatie" tegenover Algerije.
Lees ook: Indrukwekkende beelden: Marokkaanse en Franse soldaten trainen in Atlasgebergte (video)
De spanningen tussen Algerije en Frankrijk zijn toegenomen sinds Frankrijk de soevereiniteit van Marokko over de Sahara erkende. Algerije vreest dat de militaire oefeningen de al gespannen relatie tussen de landen verder zullen verslechteren. Magramane heeft de Franse ambassadeur gevraagd om opheldering te verschaffen en de bezwaren van Algerije over te brengen aan de Franse regering.
Lees ook: Chergui 2025: Marokkaans leger oefent voor strijd in Sahel
Vermeldenswaardig is dat de "Chergui"-oefeningen al vele jaren plaatsvinden tussen Frankrijk en Marokko, zonder dat Algerije eerder bezwaar maakte. Deze plotselinge reactie van Algerije wijst op een verslechtering van de diplomatieke betrekkingen in de regio.
Marokkaanse bakker breekt wereldrecord
Controverse in België: politicus vraagt hulp aan Koning Mohammed VI
Mocro maffia zaait angst in Luxemburg
Catalonië negeert oproep Koning Mohammed VI
Lamine Yamal ontsnapt aan ongeluk
Ziekenhuis Tanger: kankercentrum omgevormd tot schoonheidssalon?
Veertig Marokkanen vrijgelaten uit Algerijnse gevangenissen en naar grens gebracht
Belgisch paspoort voor ex-terrorist Abdelkader Belliraj leidt tot onrust
Spanning in Spanje: leger en regering botsen over Marokko
VS waarschuwt reizigers: Verhoogd risico in Marokko
Verduidelijkingen na boycot Algerije van militaire oefening met Marokko
Duitsland werft Marokkaanse truckers
Bekende Marokkaanse gangster Nordin Benallal vrijgesproken in België
Extreemrechts: Marokkanen in de val gelokt met TikTok-video’s