24 april 2025 - 19:40 - Wereld
Veertig Marokkanen zijn afgelopen woensdag vrijgelaten uit detentie in Algerije. Ze waren gearresteerd wegens illegale migratie en zijn volgens informatie van de vereniging AMSV naar de grens met Marokko gebracht.
De overdracht vond plaats via de grensposten van Maghnia ("Akid Lotfi", "Zouj Bghal"), aldus de AMSV. De vereniging meldt dat deze groep deel uitmaakt van ongeveer honderd gevallen die zij onder de aandacht had gebracht van internationale instanties, waaronder de Raad van Europa.
Lees ook: Grens tussen Marokko en Algerije tijdelijk open
De AMSV stelt verder dat er nog 480 Marokkanen in Algerije vastzitten en dat er zes lichamen van overledenen in mortuaria liggen. Deze grensovergang voor de overdracht is een uitzonderlijke maatregel; een eerdere vond plaats op 17 april jongstleden.
Volgens de vereniging bestaat het merendeel van de gedetineerden uit ambachtslieden (stukadoors, tegelzetters). De veroordelingen voor illegale immigratie gaan soms gepaard met beschuldigingen van mensenhandel of witwassen van geld.
Lees ook: Marokko levert gezochte Algerijn uit aan Algerije
Soortgelijke vrijlatingen vonden reeds plaats in november 2024 (groepen van 16 en 27 personen, migranten en bouwvakkers), die in de buurt van Oujda werden overgedragen. De AMSV meldde toen straffen van meer dan drie en een half jaar, soms gevolgd door een jaar administratieve detentie.
Marokko leidt groot wereldwijd project
Al Hoceima bovenaan lijst duurste steden Marokko
Regio Nador krijgt facelift voor de zomer
Rechtenstudie in cel: Nasser Zefzafi behaalt opmerkelijk resultaat
Nieuwe brug en betere wegen voor Nador
Veertig Marokkanen vrijgelaten uit Algerijnse gevangenissen en naar grens gebracht
Veertig Marokkanen vrijgelaten uit Algerijnse gevangenissen en naar grens gebracht
Belgisch paspoort voor ex-terrorist Abdelkader Belliraj leidt tot onrust
Spanning in Spanje: leger en regering botsen over Marokko
VS waarschuwt reizigers: Verhoogd risico in Marokko
Verduidelijkingen na boycot Algerije van militaire oefening met Marokko
Duitsland werft Marokkaanse truckers
Bekende Marokkaanse gangster Nordin Benallal vrijgesproken in België
Extreemrechts: Marokkanen in de val gelokt met TikTok-video’s