16 februari 2025 - 22:10 - Sport
De Belgische en Marokkaanse voetbalbond strijden om de gunst van Chemsdine Talbi, een talentvolle Marokkaanse voetballer van Club Brugge. Beide bonden doen er alles aan om de jonge speler zo snel mogelijk voor zich te winnen.
Rudi Garcia, de nieuwe bondscoach van de Belgische nationale ploeg, ziet in Talbi een versterking voor de aanval en wil hem graag selecteren voor de komende interlandperiode in maart, meldt Win Win. De Franse trainer heeft de Belgische voetbalbond gevraagd om snel met Talbi te onderhandelen en hem te overtuigen om voor de Rode Duivels te kiezen.
Lees ook: Chemsdine Talbi: "Keuze tussen Marokko en België moeilijk"
Garcia zou zelfs een persoonlijk gesprek met de 19-jarige Talbi willen om hem te overhalen niet in te gaan op de avances van de Marokkaanse voetbalbond en bondscoach Walid Regragui, die al meer dan een jaar probeert om de aanvaller van Club Brugge voor Marokko te laten spelen.
Talbi heeft onlangs verklaard dat hij nog geen definitieve beslissing heeft genomen over zijn sportieve nationaliteit. Hij laat dus nog in het midden of hij voor België of Marokko kiest. Ondertussen voeren Garcia en de Belgische bond de druk op om de Marokkaanse bond af te troeven.
Lees ook: E-mail redde carrière Lamine Yamal bij Barcelona
Chemsdine Talbi maakt indruk bij Club Brugge. In 30 wedstrijden in alle competities heeft hij negen doelpunten gescoord en verschillende assists gegeven. De jonge aanvaller speelde al eerder voor Belgische jeugdteams, waaronder de U18 tegen Kroatië in maart 2023.
Arrestaties in Nederland voor aanslag op woning drugsbaas Zakaria ’Piwi’ El Kasmioui
Minder stress, meer gemak op luchthavens Marrakech en Agadir
Marokko blundert: vier voorbeeldige studenten opgeofferd
Doodsoorzaak Indiana Jones-crewlid in Marokko na vier jaar bekend
Prestigeproject Koning Mohammed VI in Tanger verwaarloosd
Marokko U17 wil geschiedenis schrijven in finale tegen Mali
Marokko U17 wil geschiedenis schrijven in finale tegen Mali
Marokko profiteert van trend: binationals kiezen voor Botola Pro
Eindelijk onderzoek naar in zee verdwenen rugbyspeler Mehdi Narjissi (17)
FIFA keurt switch Anouar Aït El Hadj naar Marokko goed
Bilal Ould-Chikh wil Nederland verlaten voor Marokko na ’kankermoslim’-belediging
Lamine Yamal: "Ik ben Spanjaard"
Coach Rachid Taoussi met malaria op intensive care in Tanzania
Remco Evenepoel’s liefdesverklaring aan Oumi na moeilijke periode