23 april 2025 - 14:40 - Wereld
Deze week is in België het proces begonnen tegen een Belgisch-Marokkaanse man en zeven medeverdachten voor de spectaculaire ontvoering van de 13-jarige Renan. De jongen werd in 2020, tijdens de eerste coronalockdown, 42 dagen vastgehouden. Khalid Bouloudo wordt gezien als de hoofdverdachte in deze zaak die voor het Assisenhof van Limburg komt. De ontvoering vond plaats in een woonwijk in Genk.
Vier gemaskerde mannen, vermomd als politieagenten, drongen de woning binnen waar het gezin net verhuisde, schreeuwend "Politie, Politie!". De vader werd hardhandig aangepakt en geboeid, net als de moeder. De leider van de groep, die Arabisch sprak maar Nederlands voor de eis gebruikte, dreigde: "Je zult 4-5 miljoen betalen, anders zie je je zoon niet meer terug", en waarschuwde geen politie in te schakelen. Een poging van de vader om zichzelf aan te bieden in ruil voor zijn zoon mislukte, waarbij de ontvoerders naar zijn elektronische enkelband wezen, meldt La Libre.
Lees ook: Zwaarbewapende inval in Antwerpen: kinderontvoerder Abderrahman Laktit gevlucht
Renan werd geboeid en gekneveld meegenomen naar Maaseik, terwijl zijn vader een oude gsm kreeg voor contact. De ontvoerders vertelden de jongen, die ze verder niet mishandelden, dat zijn vader iets van hen gestolen had. Na twee losgeldbetalingen door de moeder – in totaal ruim 400.000 euro aan cash, goud en bankgeld – werd Renan op 1 juni 2020 vrijgelaten. Kort daarna arresteerden speciale eenheden de eerste verdachten, waaronder Bouloudo.
Lees ook: België arresteert extremist betrokken bij aanslagen Casablanca
De achtergrond van hoofdverdachte Bouloudo is opmerkelijk; hij werd eerder veroordeeld in terreurdossiers rond GICM (link met aanslagen Madrid 2004) en het ronselen van Syriëstrijders. Vijf verdachten worden gelinkt aan de extremistische "groep van Maaseik", wat vragen oproept over de bestemming van het losgeld. Tegelijkertijd heeft de vader van Renan zelf een verleden in grootschalige cocaïnehandel, wat speculaties voedde over een afrekening in het drugsmilieu. Drie verdachten staan ook terecht voor een andere ontvoering, en het proces zal naar verwachting vier weken duren.
Extreemrechts: Marokkanen in de val gelokt met TikTok-video’s
Marokko maakt datum lancering 5G bekend
Hakim Ziyech schokt Qatar met woede-uitbarsting (video)
Adjudant schiet zichzelf dood in Taza
Marokko heeft plan om jongeren tot huwelijk te pushen
Weg Tetouan-Al Hoceima weer geblokkeerd door rotsval
Extreemrechts: Marokkanen in de val gelokt met TikTok-video’s
Angst voor Marokko drijft Algerije tot algemene mobilisatie
Belgische Marokkaan verdacht van brutale ontvoering kind in België
"Slangen aan boord!", EasyJet vlucht naar Marrakech omgeleid
Nigeria wil 10 miljard dollar investeren met hulp Marokko
EasyJet pakt uit met nieuwe Marokko-vlucht
Koeweit trekt nationaliteit Marokkanen in
Trump-beleid bedreigt Marokkaanse studenten