26 mei 2016 - 16:06 - Marokko
Het Marokkaanse ministerie van Justitie gaat in de komende weken een aanbesteding uitschrijven voor de installatie van bewakingscamera’s in rechtbanken. De afdeling wil daarmee de corruptie bestrijden.
Volgens Akhbar Al Yaoum zullen alle rechtbanken in het land met bewakingscamera’s worden uitgerust. De camera’s komen zowel in de hallen als in de rechtszalen en de kantoren van rechters en hun medewerkers. De opnames in de rechtszalen zullen worden gearchiveerd.
De maatregel is ook veiligheidsgericht volgens de krant. De installatie van camera’s zal namelijk de veiligheid helpen garanderen van de burgers en magistraten in deze tijden van terroristische dreiging.
Minister Mustapha Ramid is een grote voorstander van bewakingscamera’s. Hij had vorig jaar ook voorgesteld om alle politieverhoren te filmen. Hij zou echter nooit een effectieve voorstel bij het Parlement hebben ingediend.
Jonge speler centraal in strijd tussen Marokko en Spanje
Marokko zet (opnieuw) buitenlanders uit
Drama om erfenis in Marokko
Nepdode moordenaar door Marokko en Frankrijk gevat
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Strategische metalen ontdekt in Marokko
Marokko zet (opnieuw) buitenlanders uit
Drama om erfenis in Marokko
Nepdode moordenaar door Marokko en Frankrijk gevat
Strategische metalen ontdekt in Marokko
Stroomuitval in Europa verstoort internet in Marokko
Franse acteur trots op droomvilla in Marrakech
Ryanair bemoeilijkt (opnieuw) vliegvoorwaarden naar Marokko
Marokkanen in buitenland slachtoffer vastgoedfraude