29 april 2025 - 23:00 - Marokko
Op zondag 27 april 2025 heeft Marokko twee Italiaanse journalisten het land uitgezet die zonder de vereiste officiële toestemming de stad Laayoune probeerden binnen te komen.
De journalist Matteo Garavoglia en de fotograaf Giovanni Colmoni werden door de Marokkaanse autoriteiten uitgewezen toen ze per auto Laâyoune probeerden te bereiken zonder de noodzakelijke formaliteiten te hebben vervuld, melden bronnen van Hespress. De twee journalisten werden over land in hetzelfde voertuig naar de stad Agadir gebracht, aldus dezelfde bronnen.
Lees ook: Marokko zet Noorse vrouwen land uit
De lokale autoriteiten benadrukten bij deze gelegenheid het belang van de nationale soevereiniteit en verzekerden dat de uitzettingen in overeenstemming met de geldende wetten plaatsvinden. Volgens dezelfde bronnen kozen de twee Italiaanse journalisten voor de landroute nadat een poging om via de luchthaven Hassan Ier Laâyoune te bereiken was mislukt. Dit toont hun vasthoudendheid om de wettelijke procedures voor het bezoek van buitenlanders aan de zuidelijke provincies van het koninkrijk te omzeilen.
Jonge speler centraal in strijd tussen Marokko en Spanje
Marokko zet (opnieuw) buitenlanders uit
Drama om erfenis in Marokko
Nepdode moordenaar door Marokko en Frankrijk gevat
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Strategische metalen ontdekt in Marokko
Marokko zet (opnieuw) buitenlanders uit
Drama om erfenis in Marokko
Nepdode moordenaar door Marokko en Frankrijk gevat
Strategische metalen ontdekt in Marokko
Stroomuitval in Europa verstoort internet in Marokko
Franse acteur trots op droomvilla in Marrakech
Ryanair bemoeilijkt (opnieuw) vliegvoorwaarden naar Marokko
Marokkanen in buitenland slachtoffer vastgoedfraude