6 maart 2025 - 14:40 - Wereld
De Spaanse politie heeft een netwerk opgerold dat zich bezighield met de handel in gestolen luxeauto’s uit Europa, die via de haven van Algeciras naar Marokko werden vervoerd. Elf personen zijn gearresteerd en acht voertuigen in beslag genomen.
Het onderzoek, dat sinds april liep, werd uitgevoerd door de Spaanse Eenheid tegen drugs en georganiseerde misdaad (UDYCO) in samenwerking met de grenspolitie van Algeciras. De aanleiding was een ongebruikelijke stroom van dure auto’s met Franse tijdelijke kentekenplaten via de haven van Algeciras richting Tanger, meldt Diario Area.
Lees ook: Marokkaanse diaspora: auto gestolen in Marokko? Marokkaanse douane eist garanties!
In een eerste actie werden twee auto’s, bestuurd door Franse staatsburgers van Senegalese afkomst, onderschept in de haven van Algeciras. Na controle bleken de kentekenplaten van de voertuigen vals te zijn. Het netwerk gebruikte valse Franse tijdelijke kentekenplaten om de voertuigen de grens over te krijgen. Vervolgens werden ze met vervalste papieren verkocht op de zwarte markt in Afrika, met name in Marokko en Senegal.
Lees ook: Smokkel gestolen luxe auto’s: Algerijn opgepakt in Tanger
In het kader van operatie ’Pikine’ zijn elf personen gearresteerd. De verdachten hebben geen strafblad in Spanje, maar wel in Frankrijk. De waarde van de acht onderschepte luxeauto’s wordt geschat op ongeveer 500.000 euro. De Spaanse politie heeft alle informatie gedeeld met de Franse autoriteiten om het onderzoek voort te zetten en andere leden van het criminele netwerk op te sporen.
Lichaam tiener uit Tetouan aangespoeld op strand
Marokkaanse Ramadanserie "Rahma" onder vuur
Yoga en Ramadan: een perfecte match
Hakim Ziyech stopt met Marokkaans elftal?
Hoe de Ramadan doen als de zon nooit ondergaat?
Marokko: autonoom voertuig onthuld
Hoe de Ramadan doen als de zon nooit ondergaat?
Crimineel circuit: gestolen bolides via Spanje naar Marokko
Spanje vreest ’Groene Mars’ van Marokko met steun Trump
FBI rekent af met Marokkaanse cybercrimineel
Den Haag neemt afscheid van jonge Nabil: "Onbegrijpelijk wat er is gebeurd"
Algerije pompt miljarden in leger maar "vreest oorlog met Marokko"
Ruim 45.000 deelnemers aan marathon Tel Aviv, Marokkanen in de picture
Sahara: Frankrijk provoceert Marokko