2 november 2020 - 18:20 - Wereld
Na Frankrijk is nu ook een Belgische moskee het doelwit geworden van islamofobe acties. De gelovigen van de grote moskee van Luik werden zondagochtend opgeschrikt door cartoons en geschriften die de profeet Mohammed beledigen.
Volgens imam Noureddine Bensaid, die de moslimgemeenschap opriep om niet te reageren op de provocaties, werd de moskee op zondagochtend vernield en ontheiligd door onbekenden. Er zal een klacht worden ingediend bij de Belgische politie.
De imam nodigde ook het Executief van de Moslims van België (EMB) uit, om een verzoekschrift in te dienen bij de regering om moskeeën te beschermen, de godsdienstvrijheid te waarborgen, islamofobie te bestrijden en haat tegen moslims te veroordelen.
De imam van Marokkaanse afkomst, betreurt tevens de sterke toename van haatzaaiende berichten tegen de islam en moslims op sociale media. Volgens hem is het fenomeen zeer nadrukkelijk geworden in de berichten en commentaren van internetgebruikers.
Eid-aankondiging door Marokkaanse imam zorgt voor verwarring in Canada
Marokko verplettert Oeganda in doelpuntenfestival
Akinci gevechtsdrones eindelijk in Marokko aangekomen
Omstreden sjeik Fizazi bij zwaar verkeersongeval betrokken in Marokko
Haaien gespot bij stranden Nador
Vermiste schoolmeisjes Lina en Aya teruggevonden in Nador
Eid-aankondiging door Marokkaanse imam zorgt voor verwarring in Canada
Marokko genoemd in mega-fraudezaak in Frankrijk
Spanje riskeert uitsluiting van organisatie WK 2030
Gevaarlijke escalatie na uitzetting Marokkaanse diplomaat door Algerije
Spaanse justitie: uitzetting Algerijn naar Marokko onwettig
Doodsoorzaak Marokkaans-Amerikaanse vrouwen in hotel in Belize bekend
Volotea lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Marokko-standpunt leidt tot 5 jaar cel voor Algerijnse schrijver