Zoeken

"Hadj" in Nador lokt jongeren met valse beloftes op TikTok

22 februari 2025 - 11:00 - Marokko

©

In Nador is een criminele organisatie opgerold die zich specialiseerde in het ontvoeren van migranten. De bende had het vooral gemunt op jonge mensen die illegaal naar Europa wilden oversteken.

De bende beloofde de migranten een veilige overtocht naar Europa in ruil voor een bedrag van 60.000 dirham. Eenmaal het geld ontvangen, werden de slachtoffers beroofd van hun kleding, geld en bezittingen, waarna ze naakt werden achtergelaten.

Lees ook: Visummaffia in Nador: 5000 dirham voor een afspraak

De criminelen maakten gebruik van sociale media, met name TikTok, om hun diensten aan te prijzen. Onder de slogan "Wie geen visum heeft, heeft de Hadj" en met een contactnummer lokten ze nietsvermoedende slachtoffers. Ze publiceerden zelfs geluidsopnamen van vermeende succesvolle overtochten om hun verhaal kracht bij te zetten.

Een jongeman uit Kenitra die op zoek was naar een kans om naar Europa te gaan, kwam zo in contact met de bende. Een persoon die zich "De Hadj" noemde, overtuigde de jongeman om samen met zijn vader naar Nador te komen. Daar ontdekte de vader de ware praktijken van de bende: ontvoeringen, diefstal en gijzeling van jonge migranten. Na getuige te zijn geweest van de misdaden, waarschuwde hij de gendarmerie van Selouane en beraamde samen met hen een plan om de criminelen te vangen.

Onder het mom van een ontmoeting lokte de vader de bende naar Al Aroui in plaats van Nador. Tijdens de afspraak kwam een lid van de bende de jongeman ophalen. Deze laatste volgde het plan en zorgde ervoor dat de banden van de auto van de crimineel lek raakten. Toen de gendarmerie arriveerde, probeerde de verdachte te vluchten, maar werd na een korte achtervolging gearresteerd. Hij is in hechtenis genomen.

Lees ook: Zware criminelen opgepakt in Nador

Het onderzoek is nog gaande om de hele organisatie te ontmantelen en vooral de leider, "De Hadj", op te sporen. Deze man doet zich voor als een invloedrijk persoon met connecties binnen de politie, het leger en de autoriteiten om zo de overtocht van de migranten te faciliteren.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team