Zoeken

Marokkaanse Ramadan-traditie zorgt voor verdeeldheid

18 maart 2025 - 12:10 - Marokko

©

Ruim voor de start van de Ramadan hebben sommige Marokkanen een periode van veertig dagen onthouding in acht genomen, waarbij ze afzagen van alcohol en avondjes uit. Deze praktijk is bedoeld om zich, zo denken ze, spiritueel voor te bereiden op de vastenmaand.

Deze traditie, hoewel wijdverbreid, is niet gebaseerd op een formele religieuze grondslag. Het leidt ertoe dat veel uitgaansgelegenheden in Marokkaanse steden tijdelijk hun deuren sluiten, anticiperend op een daling van het aantal bezoekers.

Lees ook: Datum einde Ramadan in Marokko bekend

Deze tijdelijke stopzetting van de alcoholconsumptie krijgt veel kritiek. Sommigen zien het als een vorm van hypocrisie, een kunstmatige onderbreking van gewoonten die mogelijk na de Ramadan weer worden hervat.

Lees ook: Wie eet tijdens Ramadan riskeert celstraf in Marokko

Marokkaanse juristen bevestigen de afwezigheid van een religieuze basis voor dit gebruik. Ze verduidelijken dat deze praktijk "niet wordt voorgeschreven door de islam, noch de Koran, noch de Sunna van de profeet, noch de woorden van de geleerden". Het is een populaire traditie, overgedragen en geworteld in de gebruiken, zonder bewezen theologische rechtvaardiging.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team