18 maart 2025 - 12:10 - Marokko
Ruim voor de start van de Ramadan hebben sommige Marokkanen een periode van veertig dagen onthouding in acht genomen, waarbij ze afzagen van alcohol en avondjes uit. Deze praktijk is bedoeld om zich, zo denken ze, spiritueel voor te bereiden op de vastenmaand.
Deze traditie, hoewel wijdverbreid, is niet gebaseerd op een formele religieuze grondslag. Het leidt ertoe dat veel uitgaansgelegenheden in Marokkaanse steden tijdelijk hun deuren sluiten, anticiperend op een daling van het aantal bezoekers.
Lees ook: Datum einde Ramadan in Marokko bekend
Deze tijdelijke stopzetting van de alcoholconsumptie krijgt veel kritiek. Sommigen zien het als een vorm van hypocrisie, een kunstmatige onderbreking van gewoonten die mogelijk na de Ramadan weer worden hervat.
Lees ook: Wie eet tijdens Ramadan riskeert celstraf in Marokko
Marokkaanse juristen bevestigen de afwezigheid van een religieuze basis voor dit gebruik. Ze verduidelijken dat deze praktijk "niet wordt voorgeschreven door de islam, noch de Koran, noch de Sunna van de profeet, noch de woorden van de geleerden". Het is een populaire traditie, overgedragen en geworteld in de gebruiken, zonder bewezen theologische rechtvaardiging.
Marokko in top 10 beste zonnige bestemmingen
Elektrische Dacia van 18.000 euro in Marokko geproduceerd
"Marokkaanse mediaoorlog tegen Algerije neemt ernstige vorm aan"
Abdelmadjid Tebboune klaagt over "oorlog vanuit Marokko"
Marokko onder druk, fouten tegen Tanzania uit den boze
Fiat produceert Nieuw SUV-model in Marokko
Marokko in top 10 beste zonnige bestemmingen
Elektrische Dacia van 18.000 euro in Marokko geproduceerd
Fiat produceert Nieuw SUV-model in Marokko
Marokko pakt gezochte Zweed op bij poging Spanje te bereiken
Onderwatertunnel Marokko-Spanje: bouw duurt decennia en kost miljarden
Marokkaanse stad plant sensationele skywalk
DGSN pakt uit met nieuwe veiligheidsstructuur in Nador
Marokko ontstopt verkeersader: nieuwe snelweg in de maak