7 juli 2022 - 11:40 - Marokko
Een student die zich als vrouw kleedde om het eindexamen af te leggen in plaats van één van zijn vriendinnen, weet inmiddels welk lot hem te wachten staat. De rechtbank van eerste aanleg in Mohammedia heeft een aantal dagen geleden uitspraak gedaan.
De feiten dateren van 21 juni. Een student heeft zich voorgedaan als vrouw om een examen af te leggen aan de Faculteit voor Juridische, Economische en Sociale Wetenschappen (FSJESM). Hij dacht dat hij in zijn opzet geslaagd was, maar de commissie van toezicht betrapte hem en waarschuwde onmiddellijk de politie.
Lees ook: Marokko: 573 arrestaties tijdens eindexamen
Ongeveer tien dagen na de feiten heeft de rechtbank van eerste aanleg van Mohammedia een vonnis uitgesproken. Het hof veroordeelde de masterstudent, die als briljant wordt omschreven, tot drie maanden gevangenisstraf en het betalen van een boete van 5000 dirham.
Lees ook: Casablanca: van examenfraude beschuldigde studente doet academie plooien
De studente waarvoor hij het examen aflegde studeert aan dezelfde faculteit en volgt de richting "economische wetenschappen en management". Ze is veroordeeld tot dezelfde straf.
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Mocro Maffia-acteur Oussama Ahammoud voor de rechter
Schade door brand op luchthaven Casablanca
Tiener doodgestoken door klasgenoot in Chefchaouen
Historische markt Tanger maakt plaats voor modern winkelcentrum
Boeren in Marokko wachten op groen licht voor watermeloen
Marokkaanse uit Canada cel in na klappen aan caïd in Marokko
Marokko centraal in Afrikaans project van AI-gigant NVIDIA
Marokko: spectaculaire voor-en-na beelden vanuit de ruimte
Sahbi El Asraoui, door Frankrijk gezochte schutter, vrij in Marokko