18 april 2025 - 07:00 - Marokko
De Marokkaanse tabaksmaatschappij (SMT) is het doelwit van een boycotactie, georganiseerd door de Marokkaanse Unie van Winkeliers en Professionals. Deze vakbond, aangesloten bij de grote Marokkaanse Arbeidersunie (UMT), protesteert tegen de winstmarges die SMT hanteert voor de detailhandel.
De boycot ging op 2 april van start en zou oorspronkelijk op woensdag 16 april aflopen. De vakbond spreekt echter van een succesvolle actie en heeft besloten de boycot voor onbepaalde tijd te verlengen. "De boycot heeft impact gehad op de verkoop van het bedrijf en zal niet alleen de omzet raken, maar ook leiden tot het verlies van consumenten voor de meeste van haar producten", stelt de organisatie in een verklaring over de eerste protestfase.
Lees ook: Sigarettenprijzen Marokko: overheid casht flink
Met de verlenging van de actie hernieuwt de unie haar oproep aan SMT om de winstmarges voor verkopers te verhogen en in gesprek te gaan over andere eisen van de tabakshandelaren in het koninkrijk. Dat de boycot zich specifiek op SMT richt, komt doordat dit bedrijf "de nummer één is qua verkoop in Marokko en het meest productief", legt de nationaal secretaris van de vakbond uit aan Hespress.
Lees ook: Roken wordt duurder in Marokko
Volgens de secretaris heeft de boycot tot nu toe een beperkte financiële impact gehad op de winkeliers zelf. Zij konden profiteren van een divers aanbod en waren niet afhankelijk van één enkele leverancier. Hij benadrukt dat de boycot "geen verband houdt met enig ander geschil, maar een duidelijke strijd is om de winstmarge te verhogen en de belangen van de handelaren en professionals te herstellen."
Rel in België over "werkloze huiseigenaren" in Marokko
Marocchino: hoe Marokko onbewust Italië inspireerde
Marokko U17 vol vertrouwen naar finale Afrika Cup tegen Mali
Bacha Coffee brengt ’ziel van Marokko’ naar Europa
Grootschalige fraude met regeling tijdelijke invoer ontdekt in Marokko
Finalewedstrijd Marokko-Mali: om hoe laat en op welke zenders?
Minder stress, meer gemak op luchthavens Marrakech en Agadir
Marokko blundert: vier voorbeeldige studenten opgeofferd
Doodsoorzaak Indiana Jones-crewlid in Marokko na vier jaar bekend
Prestigeproject Koning Mohammed VI in Tanger verwaarloosd
Barak MX, Patriot, Sky Dragon: Marokko bouwt hightech luchtschild
Duizenden xtc-pillen en cocaïne: meerdere arrestaties in Tetouan
Passagiers boos: Tarifit geweigerd op luchthaven Nador
Nederlander bij Marokkaanse grens gepakt met 45 kilo hasj