31 augustus 2022 - 21:00 - Cultuur
Sinds enkele weken roepen talrijke Marokkaanse internetgebruikers op sociale netwerken op tot de "afschaffing" van het Frans op school. Volgens hen heeft het gebruik van deze taal Marokko gedegradeerd tot een van de slechtste onderwijssystemen ter wereld.
Volgens veel Marokkanen zal de afschaffing van het Frans op scholen, Marokko helpen zijn nationale soevereiniteit terug te krijgen. Daarom doen zij een beroep op de regering om de nationale talen (Arabisch en Berbers) en het Engels te gebruiken als taal van de wetenschap en het internationale bewustzijn.
Lees ook: Engels zal Frans niet vervangen in Marokkaanse scholen
De voorstanders van deze verandering claimen dat "Marokko geen provincie van Frankrijk is". In hun ogen is het Frans niet alleen de taal van de koloniale heersers, maar ook een verouderde en onpraktische taal. Zij hebben kritiek op het onderwijsbeleid van de overheid, dat de Fransen bevoordeelt en Marokko op onderwijsgebied tot één van de armste landen ter wereld maakt.
Lees ook: Marokko: roadmap voor nieuw schooljaar bekend
Deze anti-Franse campagne komt op een moment dat de Franse president Emmanuel Macron in oktober een bezoek heeft aangekondigd aan Marokko. De activisten wijzen ook op de visumcrisis die is ontstaan nadat Parijs besloot het aantal visa voor burgers uit alle Maghreb-landen drastisch te beperken.
Spanje probeert speler van Marokko te stelen
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Lamine Yamal debuteert in Kings League
Spaanse bedrijven dreigen Marokko te verlaten
Hachim Mastour, een verloren talent
Zwitserse post spreekt nu ook Arabisch
Dounia Batma terug onder de spotlights
Marokkaanse rapper Najm verovert schermen Times Square
New York in de ban van Koninklijke Marokkaanse Koummya-dolk (video)
Dounia Boutazout stopt ’Lalla Laaroussa’
Dounia Batma maakt enkele weken na celstraf comeback
Matt Damon onherkenbaar na Marokko-avontuur
Zorgen om invloed Frans op Marokkaans Darija
"Casablanca" was een Hollywoodmythe: de stad achter de film