Zoeken

Marokko: autonoom voertuig onthuld

6 maart 2025 - 15:30 - Marokko

©

Een Frans bedrijf, FAAR Pronergy, dat sinds 2012 actief is in Marokko, heeft een nieuw prototype van een autonoom voertuig onthuld.

Het voertuig is uitgerust met geavanceerde technologieën zoals radar, lidar, GPS en camera’s, en kan volledig automatisch rijden. De snelheid en het functioneren van het voertuig zijn aanpasbaar aan verschillende omstandigheden.

Lees ook: Marokkaans automerk NamX wil Amerika veroveren

FAAR Pronergy presenteerde het prototype tijdens een workshop over elektronische systemen in Salé. Volgens technisch directeur Éric Nang-Tchee is het voertuig te besturen via speciale apps op smartphones of computers. Het bedrijf benadrukt dat het voertuig is uitgerust met "geavanceerde perceptiesystemen" en "precieze lokalisatietechnologieën".

Het autonome voertuig zal worden ingezet voor educatieve doeleinden, technologische demonstraties en praktijktesten. FAAR Pronergy biedt ondersteuning bij het ontwerp en de implementatie van het voertuig, inclusief technische documentatie en training. Het bedrijf maakt gebruik van lokaal geproduceerde elektronische en mechanische onderdelen.

Lees ook: Nieuws over de NamX, de waterstofauto gemaakt door een Marokkaan

FAAR Pronergy streeft ernaar om voertuigen te leveren die voldoen aan de specifieke behoeften in Marokko. Daarnaast wil het bedrijf de Marokkaanse industrie versterken, experts opleiden op het gebied van autonome mobiliteit en deze technologie integreren in de defensie- en veiligheidssector.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team