30 april 2023 - 22:00 - Marokko
De antiterreur politie BCIJ heeft eind deze week dertien personen gearresteerd in verschillende steden in Marokko. De arrestanten worden ervan verdacht sympathisanten te zijn van de terroristische organisatie Daesh.
Volgens een verklaring van de Marokkaanse autoriteiten vonden de arrestaties plaats in Casablanca, Beni Mellal, Mohammedia, Khenifra, Temara, Tiflet, Tanger, Ksar El Kebir, Rissani en Berkane.
Lees ook: Marokko: politieagenten nieuwe doelwit terroristische organisaties
Bij huiszoekingen werden meerdere computers en publicaties met extremistische teksten in beslag genomen. Ook werden handleidingen voor zelfmoordaanslagen aangetroffen. Volgens het onderzoek waren een aantal arrestanten betrokken bij de voorbereiding van aanslagen tegen vitale installaties en veiligheidsinstanties in het koninkrijk.
Lees ook: Operatie BCIJ voorkomt terroristische projecten
De verdachten zouden doelen hebben geïdentificeerd en intensief onderzoek hebben gedaan naar de vervaardiging van explosieven. Ze zijn in hechtenis genomen. Het onderzoek van de BCIJ loopt nog onder toezicht van het bevoegde parket.
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Neil El Aynaoui en Marokko: vader geeft update
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko