Zoeken

Marokko grootste afnemer Turkse textiel

28 februari 2025 - 08:00 - Marokko

©

De Turkse textielsector heeft in januari sterke exportcijfers laten zien, met name in de categorie technische textiel. Marokko voert de lijst aan van importeurs van deze gespecialiseerde stoffen, met een stijging van 50% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dit blijkt uit een recent rapport van de Turkse brancheorganisatie ITHIB.

In totaal exporteerde Turkije in januari voor 986 miljoen dollar aan textiel en grondstoffen, een toename van 5%. De export van kleding daalde echter licht met 1% tot 1,2 miljard dollar. De technische textiel, waar Marokko dus een grote afnemer van is, bracht 193 miljoen dollar op. Naast Marokko zijn ook Egypte, Spanje en Italië belangrijke afnemers van Turkse textielproducten. Egypte zag de import van geweven stoffen met maar liefst 98% toenemen.

Lees ook: Handelsconflict Marokko-Egypte: spanningen lopen op

De export van garens, goed voor 203 miljoen dollar, steeg met 210% naar Pakistan. Ook Egypte, Italië en Portugal behoren tot de grootste importeurs van Turks garen. De groeiende import van Marokko laat zien dat het koninkrijk steeds meer belangstelling heeft voor Turkse grondstoffen en gespecialiseerde stoffen. Dit versterkt de handelsbanden tussen beide landen in deze belangrijke sector.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team