16 april 2025 , 06:00 - Laila Amraoui - Sport
De Atlaswelpen hebben zich geplaatst voor de finale van de Afrika Cup voor spelers onder 17 jaar (CAN U17). Na een overwinning op de Ivoriaanse leeftijdsgenoten wacht nu een confrontatie met Mali in de eindstrijd.
Het Marokkaanse elftal onder 17 jaar boekte dinsdag in het Stadion El Bachir in Mohammedia een overwinning op Ivoorkust in de halve finale van het toernooi. Gesteund door een massaal opgekomen publiek in een vol stadion, maakten de Atlas Leeuwen hun favorietenstatus en hun tot nog toe indrukwekkende parcours waar.
Lees ook: Marokko verplettert Zuid-Afrika en gaat door naar halve finale Afrika Cup
De ploeg van bondscoach Nabil Baha, die zich al eerder verzekerde van deelname aan het WK in Qatar, had het echter niet gemakkelijk tegen een taai Ivoorkust. De Ivorianen bleken een lastige tegenstander die verdedigend de rijen gesloten hield en vooral loerde op de counter.
Ondanks een overwicht in de eerste helft slaagden de Marokkanen er niet in te scoren, waardoor de ruststand 0-0 was. De Ivorianen speelden een sterke partij. Uiteindelijk trok Marokko de overwinning naar zich toe, waarmee de weg naar de finale openligt.
Lees ook: Marokko schittert tegen Tanzania en gaat naar kwartfinale Afrika Cup U17
In die finale treffen de Atlas Leeuwen U17, die jagen op hun allereerste continentale titel in deze leeftijdscategorie, de ’Aiglons’ (adelaarsjongen) van Mali. Mali is een geduchte tegenstander die het toernooi al twee keer eerder wist te winnen, in 2015 en 2017.
Marokko investeert miljard dollar in gashub bij Nador
Sektioui zet Marokko op scherp voor finale Arab Cup
Haitam overleeft arrestatie niet: Spanje eist antwoorden
Europese bankgigant dumpt Marokkaanse tak
Marokko moet puzzelen door schorsing en blessures op Arab Cup
Waldorf Astoria opent in Mohammed VI toren, nachtje minimum 6000 dirham
Sektioui zet Marokko op scherp voor finale Arab Cup
Marokko moet puzzelen door schorsing en blessures op Arab Cup
Souffian El Karouani hekelt ijzige stilte van Walid Regragui
Walid Regragui kiest voor risicovol plan
Ayyoub Bouaddi krijgt spreekverbod over Marokko
Geen derby Marokko-Algerije op Arab Cup na stunt VAE
Afrika Cup 2025: Marokko kiest voor ervaring, negeert wereldkampioenen U20
Rabat betaalt 20 miljoen dirham voor hightech toiletten