Zoeken

Marokko plant militair vliegbasis in Sahara

5 maart 2025 - 16:20 - Marokko

©

Marokko overweegt de bouw van een militair vliegveld in het uiterste zuiden van de Sahara, als antwoord op de dreiging van jihadisten in de Sahel. Het project zou ondersteund worden door de Verenigde Staten en Frankrijk.

Het doel van het vliegveld is het bestrijden van de groeiende terreurdreiging in een regio waar het wegvallen van staatsstructuren heeft geleid tot de opkomst van gewapende groeperingen. Volgens La Razòn zou het vliegveld dienen als een geavanceerd platform voor de inzet van drones en jachtbommenwerpers, waarmee gerichte aanvallen op jihadistische schuilplaatsen in Niger, Mali en Burkina Faso mogelijk worden. De bouw zou in samenwerking met de Verenigde Staten en Frankrijk plaatsvinden. Tot op heden is de informatie niet bevestigd door officiële bronnen en is de exacte locatie van het toekomstige vliegveld niet bekendgemaakt.

Lees ook: Marokko bewaakt nieuwe weg in Sahara met drones

De dreiging van terrorisme vanuit de Sahel is een bekende uitdaging voor Marokko. Op 19 februari jl. maakte het Centraal Bureau voor Gerechtelijke Onderzoeken (BCIJ) bekend twaalf personen te hebben gearresteerd die ervan worden verdacht "trouw te hebben gezworen aan de terroristische organisatie Daesh" en een "terroristisch plan" te beramen onder leiding van een "hoge leider van de organisatie actief in de Sahel". De arrestaties vonden gelijktijdig plaats in Azemmour, Casablanca, Fez, Guercif, Laayoune, Oulad Teima, Tamesna, Tanger en Taounate.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team