15 november 2024 - 17:10 - Sport
De Atlas Leeuwen spelen vrijdagavond om 20.00 uur in het stadion van Franceville tegen de Panters van Gabon in de vijfde speelronde van de kwalificatie voor de Afrika Cup 2025. Hoewel beide landen zich al hebben geplaatst voor het eindtoernooi in Marokko, wil bondscoach Walid Regragui er geen ontspannen wedstrijd van maken.
"Ik verwacht een open en aanvallende wedstrijd, net als in de heenwedstrijd", zei hij donderdagavond tijdens de persconferentie voor de wedstrijd. "Beide teams staan niet onder druk om te winnen en zullen voor de overwinning gaan." Hoewel het hoofddoel - kwalificatie - al is bereikt, ziet Regragui andere voordelen in deze wedstrijd. "Elke wedstrijd is een nieuwe uitdaging, vooral uitwedstrijden in Afrika", benadrukte hij. Het is een kans om "samen te groeien", "spelers speeltijd te geven" en "nieuwe tactische opties te testen".
Lees ook: Marokko onthult selectie voor Afrika Cup-kwalificatie, Ziyech niet opgeroepen
De bondscoach sprak ook over de noodzaak om "automatismen te creëren" en "nieuwe spelers in de groep te integreren". Er zijn dus mogelijk wijzigingen in de opstelling te verwachten, hoewel Regragui "het team niet te veel wil veranderen". Over de fysieke gesteldheid van de spelers zei de coach dat er "enkele problemen" zijn, maar hij wilde daar niet verder op ingaan. "We wachten de laatste training af om de balans op te maken", zei hij, waardoor er twijfel blijft bestaan over de definitieve opstelling.
Lees ook: Wedstrijd Marokko-Gabon: waar en wanneer te zien?
Naast het sportieve aspect prees Walid Regragui "de vriendschap tussen de twee volkeren" en feliciteerde hij Gabon met de kwalificatie. "We zijn erg blij om hier te zijn", zei hij, voordat hij "de echte aanvallende speelstijl" van de Panters erkende. Na de wedstrijd tegen Gabon spelen de Atlas Leeuwen maandag in het stadion van Oujda tegen Lesotho.
Neil El Aynaoui en Marokko: vader geeft update
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Neil El Aynaoui en Marokko: vader geeft update
Vervloeking achtervolgt Sofiane Boufal
Blijft Walid Regragui bondscoach? Fouzi Lekjaa beslist!
Marokko verplettert Oeganda in doelpuntenfestival
Marokko kaapt Frans talent Ayoub Bouaddi weg
Azzedine Ounahi slachtoffer verkeersongeval
Hakim Ziyech krijgt kans op rentree bij Marokko
Marokko wint maar overtuigt niet: zorgen voor Afrika Cup 2025