Zoeken

Marokko overtreft concurrentie in toerisme

10 februari 2025 - 08:00 - Marokko

©

Het Marokkaanse toerisme heeft in 2024 uitstekende resultaten geboekt. Het koninkrijk heeft niet alleen het niveau van vóór de Covid-19-pandemie overtroffen, maar heeft ook zijn directe regionale concurrenten, zoals Tunesië en Egypte, overtroffen.

Volgens de onlangs gepubliceerde Barometer van het Wereldtoerisme 2024 van de Wereldorganisatie voor Toerisme (UNWTO) onderscheidt Marokko zich duidelijk als een van de wereldleiders op het gebied van toeristisch herstel. Vorig jaar liet het koninkrijk resultaten zien die beter waren dan de prestaties van vóór de gezondheidscrisis rond Covid-19. Het land verwelkomde 17,4 miljoen bezoekers in 2024, een stijging van 35% in het aantal toeristische aankomsten. Wereldwijd ligt het herstel van de toeristische activiteit op ongeveer 99% ten opzichte van het referentiejaar 2019 (1,445 miljard aankomsten tegenover 1,465 miljard).

Lees ook: Marokkaanse stad bij beste bestemmingen van deze zomer

Dankzij deze prestaties is Marokko gestegen in verschillende klassementen. Het koninkrijk staat op de 8e plaats van de meest bezochte landen ter wereld en op de 4e plaats van de landen met aanzienlijke toeristische aankomsten, net na landen als Albanië, Saoedi-Arabië en Colombia. Marokko overtrof Egypte (+23%) en Tunesië (+9%), zijn twee regionale concurrent. Het koninkrijk deed het ook veel beter dan het Afrikaanse gemiddelde, dat +7% is ten opzichte van 2019.

Lees ook: CNN over Marokko: "Land van wonderen"

Ondanks deze verbetering blijven er verschillende uitdagingen, zoals de diversificatie van het aanbod en de overbelasting van luchthavens. Dit zijn zaken die moeten worden aangepakt om de groei in de komende jaren in stand te houden.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team