24 december 2022 - 17:00 - Marokko
Drie mensen zijn in Marokko gearresteerd door agenten van het Centraal Bureau voor Gerechtelijk Onderzoek (BNPJ) in het kader van een onderzoek naar een bende afpersers. De slachtoffers zijn onderdanen uit de Golfstaten.
Alles begon met een aanbod van virtuele seks op sociale media via een app die live video’s uitzendt. De hoofdverdachte deed zich voor als een vrouw en leidde een netwerk waarbij tal van rijke Khalijis werden gedwongen grote sommen geld te betalen. In ruil voor een commissie op elke transactie zou hij de manager van een agentschap voor geldtransfers in Benguerir hebben aangeboden de aan hem overgemaakte bedragen anoniem over te schrijven, meldt Assabah.
Lees ook: Voormalig Marokkaanse voetballer slachtoffer sextortion
Na het ontvangen van het geld, bleef de hoofdverdachte zijn slachtoffers uit de Golfstaten lastigvallen en eiste steeds meer geld om de compromitterende video’s niet te publiceren. De slachtoffers dienden uiteindelijk een klacht in bij het parket in Rabat, dat vervolgens de BNPJ met een onderzoek belastte.
In Dakhla werden twee medeplichtigen en de manager van het wisselkantoor van Benguerir gearresteerd en aangeklaagd door de rechtbank van eerste aanleg in Casablanca. De eerste twee worden vastgehouden in de gevangenis van Oukacha, terwijl de derde in bewaring werd gesteld. Volgens de twee medeverdachten was de manager van het wisselkantoor niet op de hoogte van de activiteiten van het netwerk.
Lees ook: Marokko: sextortion-netwerk ontmanteld
De leider van het netwerk is nog steeds voortvluchtig. Hij gaf zijn twee medeplichtigen, die in Dakhla woonden, opdracht naar Benguerir te gaan om het geld van de fraude op te halen bij de manager van het wisselkantoor.
Neil El Aynaoui en Marokko: vader geeft update
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Informele sector in Marokko groeit, overheidsbeleid faalt