20 januari 2023 - 10:00 - Marokko
Marokko heeft minstens 32.000 artsen en 65.000 verpleegkundigen nodig om zijn ambities op het gebied van gezondheidszorg te verwezenlijken, aldus minister van Volksgezondheid Khalid Ait Taleb.
De minister gaf in een interview met Hespress aan welke hervormingen Marokko doorvoert om zijn grote sociale plannen te realiseren. Het koninkrijk wil medische en sociale bescherming door de gezondheidszorg te hervormen. Zonder een geschikte ziekenhuisstructuur en voldoende gekwalificeerd personeel kunnen deze projecten echter niet worden gerealiseerd, benadrukte hij.
Lees ook: Frankrijk zoekt artsen in Marokko
Met het oog hierop vindt geleidelijk een omwenteling plaats die rekening houdt met het menselijk potentieel en de belangen van de Marokkaanse burgers, aldus Khalid Ait Taleb. Hij verduidelijkte welke verschillende wettelijke regelingen worden uitgevaardigd om het tekort aan medisch personeel, dat volgens de minister momenteel 32.000 artsen en 65.000 verpleegkundigen bedraagt, te verminderen.
Daarbij noemde hij de goedkeuring voor "regionaal beheer". Concreet zal elke regio van het koninkrijk zijn medisch personeel beheren en middelen voor opleiding toewijzen. Marokko is ook van plan de medische studies in te korten van zeven naar zes jaar.
Lees ook: Marokkaanse verpleegkundigen mogen opereren, artsen boos
Op lange termijn wil Marokko de graadmeter verhogen van 1,7 artsen per 1000 inwoners tot 2,5 artsen per 1000 inwoners in 2025 en zelfs tot 4,2 artsen per 1000 inwoners in jaren daarop. Dat strookt met de aanbevelingen van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), aldus Ait Taleb.
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Neil El Aynaoui en Marokko: vader geeft update
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko