Zoeken

Mobiele flitsers in Marokko "niet echt wettelijk"

7 april 2025 - 07:00 - Marokko

©

Rachid Hammouni, de voorzitter van de parlementaire fractie van de PPS-partij, heeft de regering ondervraagd over de wettigheid van verkeersboetes, in het bijzonder die welke verband houden met mobiele flitsers.

In een schriftelijke vraag aan de minister van Transport en Logistiek heeft Hammouni melding gemaakt van klachten van weggebruikers over verkeersboetes en mobiele flitsers. Hij herinnerde eraan dat, in overeenstemming met de verkeerswet, de controle op de geldigheid van documenten of de vaststelling van overtredingen, met name die met betrekking tot snelheid, het niet dragen van de veiligheidsgordel, het gebruik van een mobiele telefoon tijdens het rijden, of andere, uitsluitend tot de bevoegdheid van de Koninklijke Gendarmerie en de Nationale Veiligheid behoren.

Lees ook: Marokko investeert in hightech flitspalen

"De plaatsing van snelheidscontrole radars zonder voorafgaande signalisatie van controle, en het feit dat de gendarmes of politieagenten zich soms opzettelijk op bepaalde plaatsen verbergen met het doel weggebruikers te verrassen om overtredingen te registreren, evenals het gebruik van bepaalde instant messaging applicaties als middel om de omstandigheden van overtredingen te delen en te bewijzen, of het opstellen van een proces-verbaal door een agent die de overtreding niet daadwerkelijk heeft geconstateerd, hebben geleid tot geschillen en uitspraken waarbij tal van vastgestelde processen-verbaal werden geannuleerd, op grond van het feit dat ze in strijd zijn met de bepalingen en procedures die in de verkeerswet zijn voorzien," aldus het parlementslid.

Lees ook: Nieuwe flitspalen in Noord-Marokko

De voorzitter van de PPS-fractie heeft de minister van Transport ondervraagd over de wettigheid van verkeersboetes die zijn vastgesteld door mobiele flitsers die door agenten zijn verborgen om bestuurders te verrassen. Hij vroeg bovendien welke maatregelen de minister, in samenwerking met de andere bevoegde autoriteiten, wil nemen om deze misstanden te voorkomen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team