31 mei 2022 - 11:40 - Marokko
De Spaanse politie is erin geslaagd een internationaal drugshandelsnetwerk te ontmantelen dat de Marokkaanse markt bevoorraadde met roze cocaïne, een nieuwe partydrug die sterker is dan de traditionele cocaïne. In het kader van de operatie werden verschillende handelaars gearresteerd.
De roze cocaïne werd vervaardigd in clandestiene laboratoria in de omgeving van Madrid en vervoerd naar de filialen van smokkelaars in Sebta en Melilla. Die vervoerden de cocaïne vervolgens op jetski’s naar de Marokkaanse kust. De drugs werd daarna met name geleverd aan jonge Marokkanen uit welgestelde families in Tanger, Nador en Casablanca, meldt het Arabischtalige dagblad Assabah.
Lees ook: Marokko vraagt Spanje om uitlevering cocaïnesmokkelaar
Drugsorganisaties zouden voor de Marokkaanse markt kiezen omdat Marokko, als gevolg van de verscherpte controles, geen toegang heeft tot deze drug. Ook de ontmanteling van drugshandelnetwerken in het koninkrijk en in Europa en de sluiting van de grenzen wegens de coronapandemie zijn hier een reden van.
Lees ook: Marokko helpt internationaal drugsnetwerk op te rollen
De Spaanse politie heeft verschillende leden van het netwerk gearresteerd. Onder hen bevindt zich ook een handelaar met de Colombiaanse nationaliteit.
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Neil El Aynaoui en Marokko: vader geeft update
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko