20 april 2025 - 17:10 - Marokko
In El Aouamra, in de Marokkaanse provincie Larache, heeft zich een drama voltrokken. Een driejarig jongetje is om het leven gekomen nadat hij in een onafgedekte put nabij zijn ouderlijk huis was gevallen. Het ongeval gebeurde toen het kind aan de aandacht van zijn moeder ontsnapte en vervolgens in de open put terechtkwam.
Helaas was de peuter al door verdrinking om het leven gekomen voordat zijn familieleden zijn verdwijning opmerkten en zijn levenloze lichaam in de put aantroffen. De hulpdiensten, bijgestaan door de Koninklijke Gendarmerie, hebben het stoffelijk overschot van het jongetje uit de put gehaald. Er is een onderzoek ingesteld om de precieze oorzaken en omstandigheden van dit tragische voorval vast te stellen en eventuele verantwoordelijkheden aan te wijzen.
Lees ook: Vermist kind dood gevonden in put in Marokko
Dit nieuwe drama brengt de aanhoudende problematiek van onbeveiligde putten, reservoirs en wateropslagplaatsen in de landelijke gebieden van Marokko opnieuw onder de aandacht. Dergelijke installaties vormen een constant gevaar voor de bevolking, en in het bijzonder voor kinderen. Jaarlijks, vooral tijdens de zomermaanden, worden gevallen gemeld van minderjarigen die overlijden na een val in onveilige putten.
Lees ook: Bejaarde vrouw maakt dodelijk val in put in Al Hoceima
Maatschappelijke organisaties dringen al langer aan op de invoering van regelgeving voor de aanleg van putten op het platteland. Daarnaast wordt gepleit voor voorlichtingscampagnes gericht op families, om hen bewust te maken van de gevaren en zo toekomstige drama’s te voorkomen en kinderlevens te beschermen.
MarocMaroc, cosmeticamerk van Koning Mohammed VI, hit in buitenland
Donald Trump klaar om Amerikaanse troepen naar Marokko te verplaatsen
Onrust in Noord-Marokko door geruchten over visum Ceuta en Melilla
Peuter overleden na val in onafgedekte put in Marokko
Berkane-Constantine: waar en wanneer de Maghreb-derby bekijken?
Vrouwen vast na vondst honderden condooms in Marokko
MarocMaroc, cosmeticamerk van Koning Mohammed VI, hit in buitenland
Onrust in Noord-Marokko door geruchten over visum Ceuta en Melilla
Peuter overleden na val in onafgedekte put in Marokko
Vrouwen vast na vondst honderden condooms in Marokko
Papieren documenten verleden tijd: Marokkaanse aktes straks online
Protesten in Marokko tegen wapentransport naar Israël
Nieuwe zaak ’oulad lfchouch’ houdt Marokko bezig
Advocaat maakt gehakt van snelheidsboete in Chefchaouen