29 januari 2022 - 12:20 - Marokko
De twee aanhangers van Daesh die woensdag in Benguerir en Rhamna werden gearresteerd, waren van plan een aanslag in Marokko te plegen.
De twee 23-jarige verdachten die door het Centraal Bureau voor gerechtelijke onderzoeken (BCIJ) zijn gearresteerd, hebben volgens het dagblad Assabah criminele handelingen tegen financiële en bankinstellingen verheerlijkt en hun criminele inkomsten voor de financiering van hun terroristische plannen gerechtvaardigd.
Lees ook: Marokko: nieuwe aanhoudingen wegens terrorisme
Beiden verdachten hadden banden met een cel van de terreurorganisatie Daesh en verheerlijkten terrorisme en gewelddadig extremisme in het kader van het nieuwe jihadisme. Zij begonnen extremistische publicaties te verspreiden om te rekruteren, rechtstreeks of via het internet, aldus het blad.
Lees ook: Amerika hielp Marokko bij ontmanteling terreurcel Oujda
De verdachten zijn in hechtenis genomen voor onderzoek en onder toezicht van de procureur geplaatst, om na te gaan of zij banden hebben met regionale en internationale terroristische organisaties en om te onderzoeken in welke mate hun destructieve plannen tegen de veiligheid van het koninkrijk en van zijn burgers gericht waren.
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Neil El Aynaoui en Marokko: vader geeft update
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko