15 februari 2025 - 19:40 - Cultuur
De Marokkaanse zangeres Saïda Fikri heeft zich uitgesproken tegen corrupte figuren die geëngageerde kunst haten en bestrijden.
Geëngageerde kunst wordt wereldwijd bestreden, niet alleen in Marokko, aldus Saïda Fikri in een interview met Al Omk. Ze baseert deze uitspraak op haar ervaringen in verschillende landen, waar ze heeft gemerkt dat geëngageerde muziek, die tot doel heeft bewustzijn te creëren, vaak gemarginaliseerd wordt. Corrupte figuren hebben een hekel aan geëngageerde kunst en bestrijden deze, terwijl verfijnde mensen die van hun land houden en vooruitgang willen, serieuze cultuur steunen die de samenleving weerspiegelt, aldus de zangeres.
Lees ook: Saida Fikri laat fans in de steek door lage opkomst
Volgens Saïda Fikri moet kunst een spiegel zijn van haar tijd en samenleving. Sommige artiesten begrijpen de ware missie van kunst echter niet, vanwege de diverse motivaties die hen ertoe hebben gebracht dit vakgebied te betreden. Sommigen zijn alleen uit op financieel gewin, anderen willen vooral entertainen, en weer anderen zijn simpelweg indringers die niet weten waarom ze in de showbizz zitten.
Lees ook: Conflict Saida Fikri en concertorganisator escaleert
Saïda Fikri beschrijft zichzelf als iemand die het bewustzijn van haar omgeving wil verhogen, maar erkent dat haar mening niet voor iedereen geldt. Sommigen vinden haar muziek melancholiek, terwijl anderen haar zien als de stem van het volk en een geëngageerde artiest, een erkenning waar ze trots op is. Eerder deed de zangeres concessies om haar publiek te kunnen bereiken, maar recent heeft ze besloten niet langer met bepaalde organisatoren samen te werken.
Air Arabia schrapt alle vluchten vanuit Tetouan
Doodstraf na gruwelijke moord op vader in Al Hoceima
Duitsland levert oud-parlementslid Mohamed Boudrika uit aan Marokko
Nieuw vastgoedschandaal in Casablanca
Adriana Karembeu heerst over tijdloos paleis in Marrakech
Woede en onbegrip in Driouch om afgewezen wegenplan
Hollywoodster Olivia Rodrigo ontdekt de parel van Marokko (foto’s)
Zoon Naïma Samih razend!
Rechtbank straft Marokkaanse rapper ElGrandeToto
Soundos El Ahmadi nieuw jurylid Holland’s got talent
Georgina Rodríguez verrast met Arabische tatoeage (foto)
Algerijnse zanger Reda Taliani op borgtocht vrij in Marrakech
Algerijnse zanger Reda Taliani gearresteerd in Marokko
Marokko zingt voor Abdelouahab Doukkali, levende legende