11 maart 2025 - 10:30 - Marokko
Een bekende Tiktokster heeft onlangs Marokko bezocht en concludeert dat het het meest seksistische land ter wereld is. Wel prees ze de Marokkaanse gastvrijheid.
"Als je als vrouw alleen in Marokko reist, word je door veel mannen aangestaard. Veel mannen roepen je na en zeggen ’sexy’ elke keer dat je ergens heen gaat. Het maakt niet uit wat je draagt, of je nu lange of korte kleding draagt, ze zullen je dingen naroepen omdat je een vrouw bent", aldus de jonge Tiktokster in een video op haar account Claujoor, terwijl ze door een straat in Marokko loopt. Ze documenteert regelmatig de landen die ze bezoekt, meldt Daily Mail. In een andere video wordt ze in een straat bij haar schouder gegrepen terwijl ze langs een groep mannen loopt.
Lees ook: Toeriste in Chefchaouen geschokt door straatintimidatie vanwege outfit (video)
De reizigster begon te schreeuwen. "Wat is er gebeurd? Waarom heeft hij me aangeraakt?", vroeg ze zich af. Ze hekelde ook het gedrag van mannelijke automobilisten. "Als meisje in Marokko, lopend langs een straat, op een weg, elke keer dat er een auto voorbijrijdt, toetert de bestuurder", stelt ze in een video. "Ik zweer dat als meisjes achter het stuur dat bij jongens zouden doen, de jongens die auto’s zouden uitschelden." De soloreizigster gaf vrouwen advies over hoe ze zich moeten gedragen in de straten van Marokko. "Probeer ze gewoon te negeren, probeer je op jezelf te concentreren", adviseerde ze.
Lees ook: Bekende TikTokster dolenthousiast over Marokkaans eten (video)
Desondanks genoot de Tiktokster in andere video’s van haar verblijf in Marokko. Ze maakte een video in een Marokkaans restaurant met de titel: "Marokkanen zijn de beste". "Ik voel me veiliger dan in Europa", zei ze in een andere video, waarin ze beweerde dat iedereen in het land "haar erg goed behandelt".
Marokkaanse reizigers minder beschermd bij vluchtvertragingen
Hakim Ziyech spreekt over zijn nieuwe start (video)
Britse fast fashion vindt toevlucht in Marokko
Marokkaans elftal: Liga-wonderkind als vervanger voor Romain Saïss?
Anti-normalisatie activist Redouane Kastit in Tanger veroordeeld
Nador bouwt nieuw ziekenhuis in Selouane
Marokkaanse reizigers minder beschermd bij vluchtvertragingen
Anti-normalisatie activist Redouane Kastit in Tanger veroordeeld
Nador bouwt nieuw ziekenhuis in Selouane
Onderzoekers ontdekken oorzaak verwoestende aardbeving Al Haouz
Marokko’s wapenkeuze: Israël aan de top
Wangedrag toeristen schokt Agadir
Marokkaans leger overtreft Afrikaanse rivalen met F-35
"Oujda verkopen aan Algerije": man gearresteerd