Zoeken

Dominique Strauss-Kahn: "Mijn hart is Marokkaans"

27 april 2025 - 23:00 - Marokko

©

Dominique Strauss-Kahn (DSK), voormalig directeur-generaal van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en voormalig Frans minister van Economie, Financiën en Industrie, laat geen gelegenheid onbenut om zijn liefde voor Marokko, het land van zijn echtgenote Myriam L’Aouffir, te verklaren.

Dominique Strauss-Kahn is verliefd geworden op Marokko en verlaat het niet meer. Al zestien jaar woont hij in Casablanca met de Frans-Marokkaanse zakenvrouw Myriam L’Aouffir, met wie hij in 2017 officieel trouwde. Het echtpaar bezit ook een weelderige villa in het hart van een palmentuin, op ongeveer tien kilometer van Marrakech. "Marokko is noodzakelijker voor Frankrijk dan Frankrijk voor Marokko. Als Frans staatsburger voel ik me ook Marokkaan, dat doet me goed", verklaarde de voormalige IMF-baas in een interview met L’Observateur in december vorig jaar. Hij zei ervan overtuigd te zijn dat samenwerking tussen Marokko en Frankrijk "een goede zaak" is.

Lees ook: Dominique Strauss-Kahn lanceert groot hotelproject in Marokko

Marokko is om verschillende redenen zijn tweede thuisland. "Ik voel me evenzeer Marokkaan als Fransman. Ik heb mijn jeugd in dit land doorgebracht. Ik woon hier nu vijftien jaar. Mijn vrouw is Marokkaans. Veel van mijn vrienden zijn Marokkanen. Mijn kinderen wonen in Frankrijk, dus mijn hart is verdeeld. Maar ik voel me zeer Marokkaans. Ik heb er geen moeite mee om dat te zeggen", zei hij in een interview met BFMTV in september 2023.

Lees ook: Dominique Strauss-Kahn: "Ik voel me heel Marokkaans"

In 2013 richtte de voormalige Franse minister in Marokko het adviesbureau "Parnasse International" op, dat diensten verleent aan Afrikaanse regeringen en particuliere bedrijven. Voor hem is het koninkrijk een land van kansen. Hij heeft er de status van inwoner. "Marokko heeft grote economische mogelijkheden en biedt enorme investeringsmogelijkheden", benadrukte DSK op 11 mei 2023 tijdens de tweede editie van de "Dagen van Promotie en Investering", gehouden in Dakhla op initiatief van het Agentschap voor de Promotie van de Stad.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team