5 maart 2025 - 18:50 - Marokko
Tanger kampt met een toenemend fileprobleem. De enorme verkeersopstoppingen maken autorijden in de stad bijna onmogelijk. Verschillende factoren dragen bij aan deze problematiek, waaronder de explosieve bevolkingsgroei, de ontwikkeling van Tanger tot een industrieel centrum dat werknemers uit andere steden aantrekt, en nieuwe regels rond verkeer en vervoer. Terwijl Tanger zich voorbereidt op continentale en internationale evenementen, vormt de verkeerschaos een grote uitdaging.
Lokale verantwoordelijken geven aan dat de huidige inspanningen, wegen en infrastructuur ontoereikend zijn om het groeiende aantal voertuigen in de stad te verwerken. Daarnaast is het openbaar vervoer in Tanger beperkt en voornamelijk gebaseerd op traditionele middelen zoals taxi’s en bussen. Dit probleem is in andere landen al opgelost met modernere en efficiëntere vervoersystemen. Terwijl steden wereldwijd overstappen op geavanceerde en vlotte vervoersmiddelen, blijft Tanger achter.
Lees ook: Zeedijk van 700 miljoen dirham in Tanger in verval
De files zorgen voor veel frustratie en tijdverlies bij inwoners en bezoekers van Tanger. De economische gevolgen zijn eveneens aanzienlijk, aangezien het fileprobleem de bereikbaarheid van bedrijven en de efficiëntie van transport belemmert. Om de leefbaarheid en economische ontwikkeling van Tanger te waarborgen, is een structurele oplossing voor de verkeersproblematiek noodzakelijk. Investeringen in infrastructuur, uitbreiding van het openbaar vervoer en stimulering van alternatieve vervoersmiddelen zijn cruciaal om de stad weer vlot bereikbaar te maken.
Lees ook: Marokko pakt droogte aan met megaproject in Tanger
De Marokkaanse overheid heeft de ernst van de situatie erkend en werkt aan plannen om de verkeersproblemen in Tanger aan te pakken. Zo wordt er onder andere geïnvesteerd in de aanleg van nieuwe wegen en tunnels, de modernisering van het openbaar vervoer en de ontwikkeling van een lightrailnetwerk. Het succes van deze maatregelen zal afhangen van de effectieve implementatie en de samenwerking tussen overheid, bedrijfsleven en burgers.
Bankmedewerker in Rabat opgepakt, 1,6 miljoen dirham verdwenen
VS waarschuwt reizigers: Verhoogd risico in Marokko
Zoon Naïma Samih razend!
Bilal El Khannouss riskeert 50% van zijn salaris te verliezen
Verduidelijkingen na boycot Algerije van militaire oefening met Marokko
Tanger: "Hoe kunnen we WK organiseren als we toilet al niet respecteren?"
Bankmedewerker in Rabat opgepakt, 1,6 miljoen dirham verdwenen
Tanger: "Hoe kunnen we WK organiseren als we toilet al niet respecteren?"
Marokko maakt datum lancering 5G bekend
Adjudant schiet zichzelf dood in Taza
Marokko heeft plan om jongeren tot huwelijk te pushen
Weg Tetouan-Al Hoceima weer geblokkeerd door rotsval
Superjacht ’Lady Moura’ gespot voor kust M’diq
Politie opent klopjacht op juwelendievegge in Marokko