19 maart 2014 - 20:40 - Marokko
Farid Essebbar, een door Zwitserland gezochte Marokkaanse hacker, werd op 11 maart in de Thaise hoofdstad Bangkok gearresteerd. Door zijn toedoen zouden Zwitserse banken 4 miljard dirham hebben verloren.
Volgens Bangkok Post werd de 27-jarige Marokkaan gearresteerd door de Thaise politie in samenwerking met Zwitserland. De Zwitserse autoriteiten hadden een internationaal aanhoudingsbevel tegen hem uitgevaardigd vanwege computercriminaliteit.
Farid Essebbar wordt ervan verdacht de computersystemen van verschillende Zwitserse banken te hebben gehackt onder het pseudoniem ’Diab10’. Hij werd al twee jaar gezocht door de politie.
De jonge Marokkaan zal binnenkort worden uitgeleverd aan Zwitserland, waar hij zal worden berecht voor computercriminaliteit, aldus de Thaise politie. Essebar, die ook de Russische nationaliteit heeft, werd ook gezocht voor ’vervalsing en piraterij van financiële instellingen’.
In 2005 had Marokko hem tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor het ontwerpen van het computervirus ’Zotob’. Hij had toen de computersystemen gehackt van CNN, ABC News, New York Times en de luchthaven van San Francisco.
Neil El Aynaoui en Marokko: vader geeft update
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zoveel zal tunnel Marokko-Spanje kosten
Woede in Marokko om vacature voor verpleegster "zonder hoofddoek"
Transavia lanceert nieuwe vlucht naar Marokko
Informele sector in Marokko groeit, overheidsbeleid faalt