3 maart 2025 - 07:00 - Marokko
Twee Spaanse vrouwen van Marokkaanse afkomst beweren slachtoffer te zijn geworden van chantage en afpersing door twee Marokkaanse gendarmes. De vrouwen werden aangehouden toen ze na een vakantie in Ifrane terugkeerden naar Melilla.
Volgens de Mensenrechtenvereniging van Nador vond het incident afgelopen vrijdag plaats. De vrouwen, woonachtig in Melilla, werden door Marokkaanse gendarmes aangehouden toen ze op weg waren naar de autonome stad. De agenten eisten hun identiteitsbewijzen en de autopapieren op.
Lees ook: Corrupte Marokkaanse gendarmes in de val gelokt
Ondanks dat alle documenten in orde waren, beweerde een van de agenten dat het Spaanse rijbewijs van de bestuurster niet geldig was in Marokko en dat de auto in beslag moest worden genomen. Toen de vrouwen probeerden de agenten te overtuigen, eisten ze 200 dirham om hen te laten gaan. Onder druk betaalde de bestuurster om haar reis te kunnen voortzetten.
Lees ook: Celstraf voor gendarmes in Rabat
Dit incident heeft tot verontwaardiging geleid bij de Marokkaanse gemeenschap in Spanje. De twee vrouwen hebben deze machtsmisbruik en corruptie aangeklaagd, en benadrukken dat dergelijke praktijken het imago van de Koninklijke Gendarmerie en Marokko schaden. Ze eisen een onderzoek om de agenten te straffen. De Koninklijke Gendarmerie heeft nog niet gereageerd op de beschuldigingen.
Haagse Karim slachtoffer eermoord, daders voor de rechter
Rijke Marokkanen in vizier fiscus na luxe aankopen in Europa
Aldi nodigt Marrakech uit in haar schappen
Spaanse avocadomarkt keldert door Marokko
Amerikaanse raketten voor Marokko
FIFA keurt switch Anouar Aït El Hadj naar Marokko goed
Rijke Marokkanen in vizier fiscus na luxe aankopen in Europa
Amerikaanse raketten voor Marokko
Nachtelijke invallen in Tetouan tegen wapen- en drugshandel
Marokko geschokt door video’s van dierenmishandeling door tieners
Bemiddelaars in Marokko steeds creatiever met Schengenvisa
Vrachtwagen uit Marokko blokkeert urenlang volledig dorp
Walid Regragui voelt dagelijks druk van Marokkaanse fans
Euro 6-voertuigen voor schonere straten én lucht in Al Hoceima