20 december 2018 - 14:00 - Wereld
Een lid van het Vlaams Belang in het Belgische Hemiksem heeft zijn baan verloren na een racistische post op Facebook over Marokkanen.
In zijn bericht vergeleek Bert Cools Marokkanen met kerstlichtjes die "het mooist zijn als ze in de boom hangen en branden".
Zijn bericht bereikte de top van Atlas Copco in Zweden, bedrijf waar hij twee jaar als arbeider werkte. Hij werd op staande voet ontslagen. Het bedrijf heeft zich verontschuldigd en stelt "gemotiveerde mensen" aan te willen trekken, "die geselecteerd worden op hun kwaliteiten, los van gender, etniciteit, religie, leeftijd, nationaliteit, geaardheid, beperkingen, of politieke voorkeur."
Bert Cools verwijderde het bericht intussen en zegt spijt te hebben van wat "als grap onder collega’s" bedoeld was. Hij stelt samen met zijn vrouw en kinderen het doelwit te zijn van doodsbedreigingen. Cools moet volgend jaar voor Vlaams Belang zetelen maar is niet zeker of hij daarmee verder wil gaan.
Sahar Seddiki geniet van vakantie in Thailand (video)
Zonen Moulay Rachid besneden, koninklijke familie eert tradities (video)
FIFA geeft groen licht: Youssef Hamdaoui kiest Marokko
Sammy Mahdi en Nawal Farih niet van plan samen te wonen ondanks huwelijk
Tanger verbiedt buurtfeesten na Eid-schandaal
Britse bankgigant wil zich in Marokko vestigen
Sammy Mahdi en Nawal Farih niet van plan samen te wonen ondanks huwelijk
Egypte verplettert Marokko in hotelrace
Frans-Marokkaanse minister "vergat" 420.000 euro aan sieraden aan te geven
Algerije woedend op Verenigde Staten om Marokko
Gegijzelde Marokkaan springt na twee dagen van balkon
Verbannen om de waarheid! Steun groeit voor Marokkaanse Microsoft-ingenieur na Gaza-protest
Nederland: kinderen niet naar school sturen om religieuze redenen niet meer strafbaar
Zware rellen tussen Marokkanen en Polisario-aanhangers in Frankrijk