Zoeken

Voortvluchtige oplichter met +500 slachtoffers gearresteerd in Tiznit

26 februari 2025 - 23:00 - Marokko

©

Een zeventiger die al jaren op de vlucht was en verdacht wordt van fraude in een vastgoedproject in Tiznit, is gearresteerd door de politie van Agadir. Hij zou meer dan 500 mensen hebben opgelicht.

De man richtte een vastgoedbedrijf op om een woonproject te bouwen op familiegrond langs de weg van Tiznit naar Tafraout. Samen met zijn broers startte hij een project van 560 goedkope en middenklasse woningen. Potentiële kopers werden aangemoedigd om voorschotten te storten op de bankrekening van zijn bedrijf, terwijl hij ook contante betalingen accepteerde in zijn verkoopkantoor.

Lees ook: Vastgoed Tanger: kopers opnieuw slachtoffer van cash-deals

Vele geïnteresseerden, waaronder ambtenaren en mensen met een laag inkomen, investeerden in het project. Later bleek echter dat de zeventiger spoorloos verdwenen was, meldt Al Ahdath Al Maghribia. Veel slachtoffers stapten naar de rechter om een juridische procedure te starten.

Lees ook: Schandaal in Marokko: staatseigendommen verkocht tegen spotprijzen

Maandag slaagde de politie van Agadir erin de voortvluchtige zeventiger na een jarenlange zoektocht te arresteren. Hij is in hechtenis genomen en wordt beschuldigd van fraude en verduistering. Uit het onderzoek blijkt dat de verdachte onder de vorige regering staatssteun had ontvangen via het Ministerie van Stedenbouw en Volkshuisvesting. Deze steun werd later ingetrokken vanwege onregelmatigheden in zijn project.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team