10 september 2023 - 19:20 - Marokko
Bij de aardbeving met een kracht van 7 op de schaal van Richter die vrijdagavond meerdere provincies en prefecturen van Marokko heeft getroffen, vielen volgens een nieuwe balans van het ministerie van Binnenlandse Zaken, vastgesteld om 16:00 uur op zondag, 2122 doden en 2421 gewonden.
De aardbeving heeft 1351 levens geëist in de provincie Al Haouz, 492 in de provincie Taroudant, 201 in de provincie Chichaoua en 17 in de prefectuur Marrakech, aldus het ministerie in een persverklaring. In de provincies en prefecturen Ouarzazate, Azilal, Agadir Ida Outanane, Groot-Casablanca, Youssoufia en Tinghir zijn geen nieuwe sterfgevallen geregistreerd.
Lees ook: Aardbeving Marokko: Algerije heropent luchtruim uit solidariteit
De Marokkaanse autoriteiten zetten hun inspanningen voort om de gewonden te redden, te evacueren en te verzorgen, en mobiliseren alle benodigde middelen om de gevolgen van deze pijnlijke tragedie het hoofd te bieden.
Marokkaanse Muay Thai-vechters in actie op ONE-gala
Donald Trump legt invoerrechten op, Marokko ook getroffen
Walid Regragui ontslagen? Marokkaanse voetbalbond reageert
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Amerikaanse staatssecretaris van Defensie onder vuur om ’kafir’-tatoeage
Auto rijdt café binnen in Tanger, meerdere slachtoffers (video)
Indrukwekkend Russisch zeilschip meert aan in Agadir
Marokko ontwerpt steden van de toekomst
Hotels in Marokko bomvol tijdens Eid ul-Fitr
Marokko: de virtuele trouwrage
Marokkanen verwerpen Franse taal
Marokko kiest supermoderne HSL voor Tanger-Marrakech
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"