14 januari 2022 - 09:00 - Cultuur
Tijdens de lange lockdown in Marokko, ontdekte de jonge Abir Zaïm dat ze een passie had voor schrijven. Op 12-jarige leeftijd schrijft ze in haar eerste boek over kinderen en hoe zij de verspreiding van het coronavirus beleven.
Door haar eerste boek op 12-jarige leeftijd uit te brengen, is Abir de jongste schrijfster in de Arabische wereld geworden. Ze zocht inspiratie in haar dagelijks leven en haar omgeving. In haar boek heeft ze het voornamelijk over de gezondheidscrisis en over hoe kinderen deze beleven. "Ze hadden de chaos begrepen die door de epidemie in de wereld werd veroorzaakt, en hun leven werd niet gespaard," vertelt Abir aan SNRT News.
Lees ook: Nora Thoussa is jongste burgemeester van Marokko
Voor haar eerste boek, "L’embarcation de la mort" (De boot des dood) kreeg Abir reeds de nationale leesprijs en meer recentelijk de prijs voor literaire creatie in Egypte.
Abir heeft veel ambitie en droomt ervan een wereldberoemde romanschrijfster te worden.
Video in het Frans
Zwitserse post spreekt nu ook Arabisch
Marokko: de virtuele trouwrage
EasyJet serveert tajine als dessert
Robot met kaftan in straten China (foto’s)
Dounia Batma terug onder de spotlights
Marokkanen verwerpen Franse taal
Dounia Batma terug onder de spotlights
Marokkaanse rapper Najm verovert schermen Times Square
New York in de ban van Koninklijke Marokkaanse Koummya-dolk (video)
Dounia Boutazout stopt ’Lalla Laaroussa’
Dounia Batma maakt enkele weken na celstraf comeback
Matt Damon onherkenbaar na Marokko-avontuur
Zorgen om invloed Frans op Marokkaans Darija
"Casablanca" was een Hollywoodmythe: de stad achter de film