22 december 2020 - 09:00 - Wereld
Algerije is niet te spreken over de recente verklaringen die door twee voormalige hoge functionarissen van de Tunesische staat zijn afgegeven over de Algerijnse aanpak van de kwestie rond de Sahara. De voormalige Tunesische president, Moncef Marzouki, en de oud-minister van Buitenlandse Zaken, Ahmed Ounaies, geven Algiers openlijk de schuld.
"Het Algerijnse regime dat op politiek en moreel vlak in verval is, verkoopt illusies aan de Polisario die het als gijzelaars vasthoudt in dienst van een misleidende politieke keuze", verklaarde Moncef Marzouki. Het idee van een "Sahrawi Staat" is volgens hem geen reële optie. Ook beschuldigt hij het Algerijnse regime van het plegen van een gruweldaad tegen zijn eigen bevolking en tegen de Maghreb Unie, meldt Maghreb-Intelligence.
Ahmed Ounaies merkte op dat Algerije honderden kilometers van de Tunesische Sahara heeft ingelijfd, "een stap die ook is gezet tegen Marokko, dat gewoon probeert de soevereiniteit van zijn grondgebied te verdedigen, net als vóór de kolonisatie". Ook hekelt hij de rol van Algerije in het Sahara-conflict. Hij heeft er alle begrip voor dat Marokko na 45 jaar oorlogsdreiging nu voor een andere koers heeft gekozen. Volgens Ounaies is de ruil van de normalisatie van de banden met Israel voor de Amerikaanse erkenning van de Marokkaanse soevereiniteit over de Sahara een "verrassende maar moedige beslissing".
Dat het Algerijnse leger bepaald niet blij was met deze verklaringen, blijkt uit het feit dat de Tunesische minister van Buitenlandse Zaken, Othman Jerandi, contact heeft opgenomen met de Algerijnse ambassadeur, Azour Baalal, om de Tunesisch-Algerijnse betrekkingen weer vlot te trekken.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko
Eid-aankondiging door Marokkaanse imam zorgt voor verwarring in Canada
Marokko genoemd in mega-fraudezaak in Frankrijk
Spanje riskeert uitsluiting van organisatie WK 2030
Gevaarlijke escalatie na uitzetting Marokkaanse diplomaat door Algerije
Spaanse justitie: uitzetting Algerijn naar Marokko onwettig