5 september 2024 - 20:30 - Marokko
De verkoop van nieuwe auto’s in Marokko is in de eerste acht maanden van 2024 gestegen met 2,74% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. In totaal werden er 108.552 nieuwe auto’s geregistreerd, zo blijkt uit cijfers van de Marokkaanse branchevereniging AIVAM.
De verkoop van personenauto’s steeg met 1,24% naar 97.164 stuks, terwijl de verkoop van lichte bedrijfswagens met 17,55% toenam tot 11.388 stuks. Dacia blijft het populairste merk in het personenwagensegment met een marktaandeel van 25,75%. Renault volgt op de tweede plaats met 15,47% marktaandeel, en Hyundai staat op de derde plaats met 8,02%.
Lees ook: Porsche, BMW, Audi ... luxe auto’s ongekend populair in Marokko
Bij de lichte bedrijfswagens is Renault marktleider met een aandeel van 24,72%, gevolgd door Ford met 13,63%. Opvallend is de komst van nieuwe merken op de Marokkaanse markt, zoals Changan, Tata en Dong Feng.
Lees ook: Luxe wagens in trek, rest van de automarkt in Marokko stort in
Ook premiummerken doen het goed in Marokko. Audi staat aan kop met een marktaandeel van 3,06%, gevolgd door BMW (2,91%) en Mercedes-Benz (1,94%). Porsche zag zijn verkoop zelfs met 64,53% stijgen, terwijl Jaguar een daling van 23,75% moest incasseren.
Marokko zet drie Spanjaarden uit
Marokkaanse dirham groeit fors
Marokko kaapt Frans talent Ayoub Bouaddi weg
Ismaïl Alaoui over politieke achtergrond mislukte putsch tegen Hassan II
Spanje riskeert uitsluiting van organisatie WK 2030
Marokko activeert noodplan tegen woestijnsprinkhanen
Marokko zet drie Spanjaarden uit
Ismaïl Alaoui over politieke achtergrond mislukte putsch tegen Hassan II
Marokko activeert noodplan tegen woestijnsprinkhanen
Ryanair schrapt vluchtroute in Marokko
Marrakech: woede over taxi’s neemt toe
Olijfolie in Marokko: eindelijk een prijsdaling?
Officieel: Eid ul-Fitr op maandag 31 maart in Marokko
Drugsbaas "El Pantoja" mogelijk ondergedoken in Marokko