27 februari 2023 - 12:00 - Wereld
Baleària, maritiem transportbedrijf dat deels verantwoordelijk is voor de terugkeer van Marokkanen die in het buitenland wonen naar Marokko in de zomer, heeft als ambitie om de Canarische rederij Armas over te nemen. De groep heeft daarnaast als prioriteit de aankoop van schepen en het uitbreiden van de zeeroutes.
De rederij staat klaar om de Canarische groep Armas over te nemen, verklaarde zijn voorzitter, Adolfo Utor, tijdens de presentatie van de balans van het bedrijf. "We wachten vol spanning af," voegde hij eraan toe. Baleària blijft voorlopig gericht op de verwerving van nieuwe schepen en de lancering van nieuwe zeeroutes, meldt Eprimefeed.
Lees ook: Baleària start nieuwe verbinding tussen de havens Motril en Tanger Med
Met een vloot van 34 schepen exploiteert Baleària 25 routes in zes landen, waaronder Marokko . In 2022 was de groep de grootste maritieme onderneming van Spanje. Vorig jaar vervoerde Baleària 64% meer passagiers dan in 2021. Het passagiersverkeer vertegenwoordigt bijna 60% van de omzet van het bedrijf. De routes naar de Balearen hadden een hoog bezettingspercentage, terwijl de opening van de grenzen met Marokko en Algerije voor een sterke vraag zorgde.
Lees ook: Balearia beschuldigd van verhogen prijzen boottickets naar Marokko
Sinds januari verzorgt het schip Volcán de Tauce van Baleària de reguliere verbinding tussen de haven van Motril en de haven Tanger Med in Marokko.
Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Komt miljardair Elon Musk naar Marokko?
Yassin in rolstoel en dakloos: "Ik leef in angst"
Massale veiligheidsversterking in Belyounech
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
In Marokko geproduceerde auto is nummer 1 in Europa
Saoedi-Arabië’s Eid aankondiging voedt twijfel
Canadezen verruilen Verenigde Staten voor Marokko
Eid-aankondiging door Marokkaanse imam zorgt voor verwarring in Canada
Marokko genoemd in mega-fraudezaak in Frankrijk
Spanje riskeert uitsluiting van organisatie WK 2030
Gevaarlijke escalatie na uitzetting Marokkaanse diplomaat door Algerije
Spaanse justitie: uitzetting Algerijn naar Marokko onwettig