8 augustus 2023 - 11:00 - Economie
De Wereldwijde Amazigh Assemblee (AMA) verzoekt Bank Al-Maghrib zich te houden aan de Grondwet en de organieke wet betreffende de officiële status van het Amazigh, en deze taal te integreren op bankbiljetten en munten in Marokko.
De organisatie vraagt de gouverneur van Bank Al-Maghrib om de Amazigh-taal te integreren via het Tifinagh-schrift op munten en bankbiljetten, meldt Assabah. Het parlement had deze kwestie enkele jaren geleden al besproken tijdens de stemming van een nieuwe wet op de status van Bank Al-Maghrib, en had besloten om het gebruik van het Tifinagh op de bankbiljetten en munten uit te stellen tot de wet betreffende de officiële status van de Amazigh-taal was aangenomen.
Lees ook: Koning Mohammed VI roept Amazigh Nieuwjaar uit tot nationale feestdag
Nu de organieke wet betreffende de officiële status van het Amazigh is afgekondigd, zou Bank Al-Maghrib zich daaraan moeten houden, vindt Rachid Raha, president van de Wereldwijde Amazigh Assemblee. Hij benadrukt dat de weigering om het Tamazight op bankbiljetten en munten te integreren, in strijd is met de Grondwet en de organieke wet, waarvan artikel 22 duidelijk is over de kwestie: "Naast de Arabische taal worden de vermeldingen op munten en bankbiljetten, postzegels en zegels van openbare administraties, in het Tamazight aangebracht".
Lees ook: Tamazight spreken voorwaarde voor Marokkaanse nationaliteit
In een brief beschuldigt Rachid Raha de gouverneur van de centrale bank van Marokko van "nalatigheid" en verzoekt hij hem te werken aan de integratie van de Amazigh-taal op munten en bankbiljetten, evenals op de gehele bewegwijzering op het hoofdkantoor en in de filialen van Bank Al-Maghrib.
Marrakech: woede over taxi’s neemt toe
Olijfolie in Marokko: eindelijk een prijsdaling?
Officieel: Eid ul-Fitr op maandag 31 maart in Marokko
Gevaarlijke escalatie na uitzetting Marokkaanse diplomaat door Algerije
Drugsbaas "El Pantoja" mogelijk ondergedoken in Marokko
Akash-NG: Marokko aast op topraketten
Concurrent Ikea vestigt zich in Marokko
Nieuwe luchtvaartalliantie Marokko en China
Ryanair verdubbelt ambitie in Marokko
Maroc Telecom en Inwi sluiten verrassende alliantie
Ryanair schrapt gedwongen vluchten naar Marokko
Hyatt opent nieuwe hotels in Marokko
Marokko verplicht elektronische betaling tegen grondfraude
Airbus zet Marokkaanse onderdelen in alle vliegtuigen